AKTIVITY V LETOVISKU TORREMOLINOS

Aquapark

Najväčší aquapark na Costa del Sol, fantastická zábava nielen pre rodiny s deťmi počas letnej dovolenky. Rôzne atrakcie a animačné programy. Otvorené denne v mesiacoch Máj - Október s otváracími hodinami od 11:00 do 18:00 hod (Júl, August do 19:00 hod).  

Vstupné:

Batoľatá od 3 do 4 rokov: od 8 EUR

Deti od 5 až 10 rokov: od 17 EUR

Dospelí od 11 do 64 rokov: od 26 EUR,

Seniori nad 65+ rokov: od 17 EUR

Aqualand

Stará rybárska štvrť
La Carihuela bola v minulosti tradičnou rybárskou dedinkou obývanou ľuďmi, ktorí sa venovali životu rybolovu. V súčasnosti ostalo len niekoľko malebných zákutí a v starej štvrti ako spomienka na bývalú identitu tohto miesta. Celé roky je La Carihuela kozmopolitným centrom, v ktorom sú sústredené nespočetné hotelové, rekreačné a gastronomické zariadenia. Práve okresná gastronómia, ktorá získala tento pás na pobreží Torremolinos, si zaslúžila slávu, ktorá sa rozšírila za hranice, a to všetko kvôli pozoruhodným "pescaíto frito" (malé smažené ryby), ktoré sa podávajú v reštauráciách v tejto oblasti.

La Carihuela

Botanická záhrada

V tejto oáze pokoja je zhromaždených takmer tisíc druhov rastlín. Botanická záhrada sa nachádza hneď vedľa centra mesta, v blízkosti aquaparku, kde sa dostanete pešo alebo autom.
História mesta je nepochybne spojená s históriou mlynov (španielsky: torre - veža, molinos - mlyny). Pred niekoľkými storočiami mlyny slúžili, vďaka prameňom v oblasti, na výrobu múky, hnedého papiera alebo spracovania chleba, čo bolo presne funkciou Molino de Inca, najstaršieho z mlynov. V dnešnej historickej lokalite sa nachádza krásna botanická záhrada s rozlohou viac ako 40 000 metrov štvorcových, rajom pre milovníkov prírody a pokojným miestom na relax. 

Molino de Inca

Nafukovací vodný park

Nafukovacie vodné parky sa nachádzajú na viacerých plážach na pobreží Costa del Sol. Ich jasné žlto-modro-zelené farby uvidíte už z diaľky. Špeciálny vstupný hodinový alebo celodenný náramok si môžete zakúpiť v stánku pred Costa Water Park na týchto plážach:

Torremolinos - Carihuela - Playa Pez Espada

Benalmádena - Playa Bil Bil

Fuengirola - Playa Carvajal

Fuengirola - Playa Los Boliches

Fuengirola - Fuengirola Playa

Mijas Costa

Calahonda

Otváracie hodiny: od júna do septembra od 11:00 do 20:00

Cena: 10 EUR / 1 hodina pre dieťa alebo dospelého, 25 EUR / celodenný lístok

Costa Water Park

Show drezúra koní, ktorá sa začína každú stredu o 17.45 h (trvá cca 1 hodinu 30 minút).

Klub Hipico El Ranchito má pre vás nezvyčajnú show, založenú na rytme a disciplíne, hudbe a kráse: Ritmo a Caballo. Autentický jazdecký balet, ktorý nás sprevádza každú stredu o 17:15 nepretržite už 27 rokov. Má rôzne choreografie drezúry. Cowgirls so španielskou hudbou a kostýmami starej Andalúzie pod réžiou José Carlos González Guerrero, hlavného jazdca, ktorý počas svojej kariéry získal významné ocenenia: Šampión Španielska v roku 2009 alebo opakovane Zlatá Medaila v Sicab. Počas jeden a pol hodiny dlhej show si môžete vychutnať 20 koní, všetky trénované našimi jazdcami, ktorí si svoje vedomosti a lekcie podvedú na vysoký štandard, a ktoré sú rozdelené do rôznych čísel.

El Ranchito

Krokodílí park

Jeden z najväčších krokodílích parkov v Európe, kde spomedzi viac ako 300 jedincov môžete obdivovať najväčšieho krokodíla v Európe - 600 kilového Big Daddy. Otvorené denne v mesiacoch jún - september od 10:00 do 19:00 (marec, apríl, október do 18 hodiny, november - február od 10:00 do 17:00 hod.)

Vstupné: 

Batoľatá od 3 do 4 rokov: od 4 EUR

Deti do 5 do 10 rokov: od 12 EUR

Dospelí od 11 do 64 rokov: od 12 EUR

Seniori 65+ rokov: od 12 EUR

Crocodile Park

Obchodná ulica San Miguel 
Letovisko Torremolinos má dobrý výber obchodov a nákupných zariadení so všetkým, od oblečenia až po autentické španielske kožené výrobky. Ulica Calle San Miguel sa nachádza v strede letoviska. Na to, aby ste sa na ňu dostali, si ale musíte vyjsť niekoľko desiatok schodov pešo, pretože celé centrum Torremolinos sa nachádza na kopci a hoteli sú naopak na dole na pobreží. Calle San Miguel má množstvo obchodov, rovnako ako hlavné námestie Plaza de Andalucía, ktoré má tiež širokú škálu obchodov.

Calle San Miguel

Trh každý štvrtok a sobotu

V Torremolinos sú dva typy trhov. Vo štvrtok sa koná všeobecný trh "mercadillo". Na tomto trhu môžete nájsť všetko od ovocia a zeleniny, kvetín až po oblečenie a domáce spotrebiče. V nedeľu je tu "rastro" trh, tzv. predaj použitého tovaru, starožitností, zberateľských predmetov a remeselníckych výrobkov. Obe sa konajú na mieste, kde sa každoročne slávi septembrová feria, tzv. recinto ferial, ktoré sa v Torremolinos nachádza vedľa býčej arény. 

Mercadillo

Flamenco show

Príďte si vychutnať najlepšiu flamenco show na pobreží Costa del Sol v letovisku Torremolinos. Nechajte sa uniesť vášnivým flamencom a desiatimi umelcami flamenco kultúry a španielskej klasiky taberny Pepe López.

Flamenco show sa konajú počas celého roka. Na predstavení vystupuje desať umelcov: štyri tanečnice, dvaja tanečníci, dvaja gitaristi a dvaja speváci. Taverna bola prvýkrát otvorená v roku 1965 a je otvorená pre verejnosť nepretržite až doteraz. Pokračuje vo svojej tradícii autentického flamenca, umenia, ktoré je zaradené do nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Kde: Plaza de la Gamba Alegre s/n, Torremolinos, Málaga

Cena: cca 30 EUR

Taberna Pepe Lopez

Nákupné centrum pod holým nebom

Smerom z Torremolinos na letisko, nemôžete minúť obrovské nákupné centrum Plaza Mayor. Dostanete sa tam aj pohodlnými vláčikmi Cercanías, keď vystúpite na zastávke s rovnomenným názvom Playa Mayor. Okrem obchodov so značkami ako Zara, Mango, Massimo Dutti, supermarketom Mercadona, sa tu nachádza aj kino Yelmo Cines, bowling, zábavné centrum a veľa reštaurácií a kaviarní.

Plaza Mayor

Mestský park La Batería

La Batería je najväčší park v letovisku Torremolinos. Jeho rozloha je približne 74 tisíc metrov štvorcových. Nachádza sa v severnej časti letoviska zvanej Montemar, v priestore, ktorý predtým obývala pobrežná obranná batériu, z ktorej sa pochádza aj jeho názov. 

V parku je jazero, kde si môžete prenajať člny na veslovanie. Je tu aj detské ihrisko a kolotoč. Na vrchole kopca v parku sa nachádza rozhľadňa. Takisto môžete natrafiť na množstvo kanónov a pamiatok z pôvodného defenzívneho používania.

Parque La Batería

Golfová akadémia

Sen profesionálneho golfistu Miguela Angela Jimeneza bol zrealizovaný vo februári 2013, kedy bola otvorená golfová akadémia Miguel Angel Jimenez v Torremolinos. Chcel vytvoriť miesto, kde by sa deti a dospelí mohli naučiť hrať golf za prijateľnú cenu na Costa del Sol.

Akadémia pozostáva z 9-jamkového golfového ihriska Par 3, ktorý navrhol. Boli použité najkvalitnejšie trávy a zelene, ktoré sú zvlnené, pomerne rýchle, ale stále príjemné pre začiatočníkov, aby získali skúsenosti.

Keď je Miguel Angel v Španielsku medzi výletmi, môžete ho zahliadnu trénovať na akadémii.

K dispozícii je aj malý golfový obchod a kaviareň, kde môžu návštevníci po golfe relaxovať.

Miguel Angel Jimenez Golf Academy

Minigolf v Torremolinos

Minigolf v Torremolinos je zábava pre celú rodinu. Nachádza sa na prvej línii pláže Bajondillo a je otvorený nepretržite každý deň v roku. Poskytuje naozaj dobrý test na overenie si svojich zručností pre nováčikov ale aj skúsených golfistov. Minigolf má viac ako 2000 metrov štvorcových a okrem minigolfu samotného tu nájdete napríklad aj bowling, biliard, stolný tenis a mnoho ďalších atrakcií.

Otváracie hodiny: od 10:00 do 02:30

Minigolf Happy Days

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904