AKTIVITY V LETOVISKU SOTOGRANDE

 Vychutnajte si okolie Sotogrande jazdou na koni, ktorá vás ponorí do srdca tohto regiónu v starom štýle. Môžete sa prechádzať po pláži pri východe slnka alebo si po svahoch pohorí cez divoké olivové stromy, korkové duby a borovice. 

Polo prišlo do Sotogrande vďaka dvom manželom, filipínčanovi Josephovi Rafaelovi McMickingovi  a jeho žene Mercedes Zobel de Ayala. Rodina McMicking vytvorila Sotogrande a v roku 1965 postavil ich synovec Enrique Zobel prvé pólo známe ako Beach Ground (začiatky klubu Santa María Polo). O niekoľko rokov neskôr, v roku 1967, sa začalo používať na súkromné a rodinné turnaje.

Slávne polia Sotogrande boli nazvané "Wimbeldon Polo Pitches" a sú známe ako najlepšie na svete.

Polo

Golfové ihriská
Andalúzia je jedným z najpopulárnejších európskych golfových destinácií. Zaručene dobré počasie po celý rok, nekonečné hodiny slnečného svitu a široké spektrum golfových ihrísk s výhľadom na hory aj na more, robia tento región obrovskou voľbou pre golfistov z celého sveta a Sotogrande nie je výnimkou. Tu sú niektoré z nich: 
  • Almenara

  • La Cañada

  • Valderrama

  • La Reserva de Sotogrande

  • Real Club de Golf de Sotogrande

Golf

​Tento plážový klub sa môže pochváliť krásnymi zelenými trávnikmi, veľmi peknou upravenou oblasťou a lehátkami len pár krokov od pláže. V ponuke sú obedy vo forme bufetu. Trocadero Beach club je obľúbeným miestom stretávania v Sotogrande. 

V roku 2015 bol klub zrekonštruovaný a premenovaný na Trocadero. Vzhľadom k tomu, že starý názov Cucurucho sa používal 30 rokov, mnohí ho ešte stále takto volajú. 

Ako už názov napovedá, klub je postavený v africkom koloniálnom štýle, s tkaninami, dekoráciou, lehátkami pri oboch bazénoch.

Pre deti sa tu organizujú rôzne aktivity, ako napríklad hodiny plávania, vodné športy, plážové hry, dielne, modelovanie, balónov, žonglovanie atď. 

Trocadero Beach Club

Prístav Sotogrande
Prístav Sotogrande jej rozdelený na dve časti. Pôvodná časť, z roku 987 sa často nazýva Puerto Deportivo de Sotogrande. Skladá sa z piatich bytových domov s reštauráciami a obchodmi na úrovni ulíc. Medzi blokmi sú terasy a záhrady a vodné prvky. V prístave je bežne k dispozícii parkovisko na prístavisku. 
Novšia časť prístavu Sotogrande sa nazýva Ribiera del Marlin. Tu sa uskutočňuje nedeľný trh a ďalšie letné večerné trhové podujatia. Existuje rozsiahle bezplatné verejné parkovisko pod Ribierou del Marlin V rámci rozvoja "Blue Sotogrande" sú tu aj obytné bloky Ribiera del Arbispo, Ribiera del Guami, Ribera del Harlequin.

Marina Sotogrande

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904