AKTIVITY V LETOVISKU NERJA

Panoramatický výhľad na šíre more 

Balcón de Europa je veľký okrúhly balkón okraji útesu v prímorskom mestečku Nerja s výhľadom na Stredozemné more. Má nádherný panoramatický výhľad na pohorie Sierra Almijara a na pobrežie s krásnymi plážami, piesočnatými zátokami a skalnatými výstupmi.

V 9. storočí sa na mieste tejto vyhliadky nachádzala strážna veža arabskej pevnosti. Dnes je táto závideniahodná lokalita obsadená obľúbeným balkónom v blízkosti mnohých kaviarní a hotelov. Pod balkónom je reštaurácia s jedinečnými výhľadmi, takže v chladnejších zimných mesiacoch si môžete pohodlne vychutnať pohľad z interiéru.

Balcón de Europa

Akvadukt
Akvadukt Acueducto de Águila je v celom regióne považovaný za "historický šperk španielskej architektúry". Bol postavený v 19. storočí a odvtedy sa nepretržite používal - dnes ho miestne spoločenstvo využíva na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy.
Akvadukt sa nachádza v rokline Coladilla de Cazadores na juhozápade jaskýň Nerja a je viditeľný z cesty N340, ktorá spája mesto Nerja a Maro. 

Acueducto de Águila

Najkrajšia biela dedinka Frigiliana

Kto sa rozhodne navštíviť Nerju, nemôže zabudnúť na dedinku Frigiliana, ktorá sa nachádza na vrchole kopca nad Nerjou. Je to mestečko, ktoré priťahuje návštevníkov magnetizmom maurskej architektúry. Môžete si vychutnať prechádzky po úzkych uličkách chránených svojou farebnou výzdobou. Frigiliana bola vyhlásená za jednu z najkrajších andalúzskych dediniek pre jej biele domčeky a úzke kľukaté uličky, ktoré sú maurským dedičstvom. Frigiliana ponúka širokú škálu služieb v cestovnom ruchu na uspokojenie dopytu návštevníkov.

Frigiliana

Jaskyne Nerja

Jaskyne Nerja sú sériou prirodzene vytvorených jaskýň v kopcoch Maro, 4 km severovýchodne od mestečka Nerja, z ktorých niektoré sa formovali až dva milióny rokov. V jaskyniach sa nachádza najširší prirodzene tvarovaný stĺp na svete, vo výške 32 metrov. Vznikol zlúčením stalagmitu a kvapľového kameňa, ktorý od roku 1989 držal Guinnessov svetový rekord. V jaskyniach je tiež známy každoročný medzinárodný festival hudby a tanca Nerja. Návšteva týchto jaskýň je skutočne jedinečným zážitkom. 

Cuevas de Nerja

Akvadukt

Akvadut Acueducto El Tablazo zvaný aj Agua de Hierro ide rovnobežne so starou cesty z Burriany do Maro. Na pravej strane sa nachádza roklina Burriana. Aj keď to nie je nijako podložené, akvadukt musel byť postavený v poslednom desaťročí devätnásteho storočia. Je asi 100 metrov dlhý a pozostáva z dvadsiatich piatich oblúkov. Je zhotovený z omietnutého muriva a tehál.

Celá táto architektúra akvaduktov slúži poľnohospodárstvu, ale v minulosti vypomáhala aj sektoru služieb: mlynom a cukrovarom, papierniam, zlievarniam, ktoré používali hydraulický systém pôvodne vytvorený na zavlažovanie. 

Acueducto de Tablazo

Vodné športy

Vydajte sa vďaka športovej aktivite paddle surf do raja plného úkrytov, plytčín, krištáľovo čistej vody od Playa de Burriana (Nerja) po vodopády Maro.

Môžete si takisto zašnorchlovať pri morskom dne, uvidíte vodopád Maro a takisto autentické prírodné kúpalisko uprostred mora. Skutočne unikátne miesta v srdci útesu.
Nie je potrebné mať predošlé skúsenosti s paddle surfovaním. Úroveň obtiažnosti je nízka, činnosť vhodná pre všetkých. Stačí prísť a vychutnať si tento krásny prírodný raj neďaleko od Nerjy.

Paddle Surf

Prechádzka po rieke Chillar

Skvelý rodinný deň pre každého, kto sa chce schladiť počas horúcich letných dní. Keďže teploty počas andalúzskeho leta sú často vysoké, rieka Chillar ponúka trasu, po ktorej sa môžete prejsť, aby ste sa osviežili. Trasa pretína prírodný park Sierras de Tejeda, Almijara a Alhama a ponúka veľa tienistých, krištáľovo čistých riečnych zákutí a zaručuje skvelý deň pre celú rodinu.

Prechádzka po Río Chillar je považovaná mnohými španielskymi rodinami za "letnú klasiku". Čo potrebujete na prechádzku rieky Chillar? Samotná prechádzka je jednoduchá. Potrebujete len dobrú obuv, piknik, vodu a opaľovací krém.

Río Chillar

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904