AKTIVITY V LETOVISKU MIJAS PUEBLO

Svätyňa Virgen de la Peña
Na cestičke, ktorá sa volá Paseo 'El Compas' v dedinke Mijas sa nachádza svätyňa Virgen de la Peña, patrónka Mijas. Ak sa prechádzate po dedinke, určite natrafíte na túto dekoratívnu svätyňu, ktorá je vsadená dnu do skaly.
Legenda hovorí, že po piatich storočiach, čo bola ukrytá, v roku 1586 dve deti vedené holubicou našli svätyňu, ktorú odkryl ich otec.

Virgen de la Peña

Pobrežie Mijas Costa

La Cala de Mijas je pôvabná prímorská dedinka a ako jej názov po španielsky napovedá nachádza sa v zálive, ktorý patrí k obci Mijas. Hoci sa táto dedinka rozrástla za poslednú dekádu vďaka cudzincom, ktorí sa tu udomácnili, stále v nej zostáva atmosféra pravej andalúzskej prímorskej rybárskej dedinky. 

Existuje tu drevená lávka, ktorá ide paralelne s morom. Je dosť široká, takže má dosť miesta pre chodcov aj cyklistov. Má prístup k plážam s rôznymi úrovňami, niektoré sú vyvýšené a iné na úrovni terénu. Je to jednoduchá a príjemná cesta pre všetkých, či už tých, ktorí chcú na prechádzku, alebo robiť šport.

Mijas Costa

Každú stredu o 12:00 hod. na námestí Plaza Virgen de la Peña

Každú sobotu o 12:00 hod. na námestí Plaza de la Constitución

Flamenco Show Mijas

Golfové ihriská
Cestou z Fuengiroly do Marbelle nájdete hneď niekoľko špičkových golfových ihrísk. Väčšina z nich sa nachádza v okolí Mijas. Tu sú niektoré z nich: 

Mijas Golf Internacional (36 jamiek)

Miraflores Golf (18 jamiek)

La Cala Resort Golf (3 18-jamkové ihriská)

Calanova Golf Club (18 jamiek)

La Siesta Golf (9 jamiek)

La Noria Golf Resort (9 jamiek)

Santana Golf & Country Club (18 jamiek)

Cerrado del Aguila (9 jamiek)

El Chaparral (18 jamiek)

Golf

Býčia aréna Mijas

Kultúra Andalúzie je spojená s tzv. tauromaquiou alebo s  bojom s býkmi. Dokonca aj vtedy, ak nechcete vidieť živé vystúpenie, môžete navštíviť arénu a pozrieť sa na to, ako je býčia aréna v Mijase neobvykle tvarovaná. Bola postavená v roku 1900 na žiadosť ľudu Mijas. Má hranatý tvar a k dispozícii je tiež malé múzeum s príkladmi historických kostýmov, ktoré sa používali. Počas roka sa koná býčích zápasov. V  lete sa v aréne konajú aj iné akcie a predstavenia.

Plaza de Toros Mijas

Park

Prechádzka po upravených parkoch, múry, záhrady a výhľady na Stredozemné more. Krásne udržiavané záhrady sú pastvou pre oči, nachádzajú sa v hornej časti dedinky, kde ešte stále stále existujú niektoré opevnené múry starovekej dedinky. Na tomto privilegovanom mieste na pobreží si môžete vychutnať panoramatický výhľad na okolité oblasti a Stredozemné more.

Parque Muralla

Čokoládová fabrika

Mayan Monkey Mijas, kedysi známa ako najmenšia čokoládová továreň na svete, používa iba prírodné suroviny s lokálneho pôvodu na vytvorenie najlepšej čerstvej čokolády.

Môžete nielen vidieť ako sa čokoláda vyrába, ale môžete si tiež vyrobiť vlastnú čokoládu v jednej z informačných dielní.

Mayan Monkey Mijas je pastvou pre oči a poskytuje nezabudnuteľnú ochutnávku pre milovníkov čokolády všetkých vekových kategórií.

Mayan Monkey Mijas

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904