AKTIVITY V LETOVISKU MARBELLA

Luxusný prístav 

Svetonámy prístav Puerto Banús sa nachádza na predmestí Marbelle, v časti Nueva Andalucía, 6 km západne od centra mesta. Prístav bol navrhnutý a postavený v roku 1970 miestnym developerom Josém Banúsom ako luxusná marína a nákupný komplex. Puerto Banús je známe vďaka celebritám z celého sveta, ktorí sem prichádzajú pre pláže, plážové kluby a rušný nočný život. Obchody s množstvom návrhárskych mien a reštaurácie odrážajú tento drahý životný štýl. Ak navštívite Puerto Banús, je viac ako možné že zahliadnete nejakú známu osobnosť. Ak máte radi športové autá a jachty, máte sa na čo tešiť. 

Puerto Banús

Pomarančové námestie
Ikonické pomarančové námestie sa nachádza priamo v centre starého mesta (casco antiguo) a je jedným z najživších a najviac reprezentatívnych pamiatok v Marbelli.
Krásna architektúra kastílskej renesancie s množstvom kaviarní a reštaurácii pod holým nebom je skvelým miestom na ochutnanie miestnych gastronomických pochúťok. 
Na konci 15. storočia, hneď po španielskej reconquiste sa úrady rozhodli nasledovať trend ďalších španielskych miest a zbúrať niektoré staré budovy v starom meste a postaviť krásny otvorený priestor, kde sa obyvatelia mohli zhromaždiť a podieľať sa na rôznych činnostiach. Takto sa zrodilo aj námestie Plaza de los Naranjos. Dnes je obľúbeným miestom obzvlášť v noci, kedy sa ľudia zhromažďujú, aby jedli, pili a počúvali spevákov na uliciach, ktorí hrajú na melódie na španielskych gitarách.

Plaza de los Naranjos

Promenáda pri mori

Nádherné Paseo Marítimo je spolu s kaviarňami a reštauráciami jednou z najatraktívnejších promenád na pobreží Costa del Sol. Popri promenáde objavíte mnohé plážové bary (chiringuitos), reštaurácie, možnosť vyskúšať si vodné športy, atď.  Najpopulárnejšími plážami sú La Fontanilla, ktorá je vzdialená 800 m od prístavu a takisto Playa Faro (na druhej strane prístavu). Pláže na okraji mesta sú tichšie, napríklad El Cable.

Paseo Marítimo

Sochy Salvadora Dalího
​Avenida del  Mar je moderné námestie, ktoré spája park Alameda s pobrežnou promenádou Paseo Marítimo. Je zdobené fontánami, pergolami a kolekciou sôch Salvadora Dalího.

Zbierka spája 10 sôch navrhnutých Dalím a bronzový odliatok Bonviciniho vo Verone. Ak sa vám Dalího práca páči, tak toto je jedno z mála miest, kde si môžete pozrieť viacero z jeho sôch na jednom mieste a dokonca zadarmo na ulici. 

Námestie je lemované mnohými kaviarňami a tapas barmi. Pod námestím je podzemné parkovisko, ktoré je najbližšie k centru mesta. Ideálne na návštevu mesta, jeho námestia, parku Alameda a Starého mesta. 

Esculpturas de Salvador Dalí

Golfové ihriská
Andalúzia je jedným z najpopulárnejších európskych golfových destinácií. Zaručene dobré počasie po celý rok, nekonečné hodiny slnečného svitu a široké spektrum golfových ihrísk s výhľadom na hory aj na more, robia tento región obrovskou voľbou pre golfistov z celého sveta a Marbella nie je výnimkou. Tu sú niektoré z nich: 

Santa Clara

La Quinta

Cabopino

Los Naranjos

Marbella Club

Rio Real

Santa Maria

Golf

Dobrodružný park

Aventura Amazonia je najväčší zábavný park v Andalúzii a jediný, ktorý sa nachádza na pobreží (len 500 m od pláže).

Má celkovo 83 hier na stromoch a 20 tirolín (lanových sklzov) rozdelených do 6 dobrodružných okruhov. Môžete sa tiež spustiť po najväčšej tirolíne medzi stromami Andalúzie s dĺžkou 240 m.

Park je strategicky umiestnený v srdci Costa del Sol, sa nachádza v oblasti Elviria. 

 
Otvorené každý deň od 10:00 do 18:00.
Vstupné: Deti od 16 EUR, dospelí od 21 EUR

Aventura Amazonia

Staré mesto
Stará časť mesta je čiastočne obklopená ruinami starého arabského múra s úzkymi bielymi uličkami, starými kostolíkmi a námestím, rovnako ako množstvom zaujímavých obchodov a butikov. V srdci starého mesta sa nachádza pomarančové námestie Plaza de los Naranjos, ktoré sa datuje do roku 1485. Je obklopené bielymi domami a troma historickými budovami - radnicou, starým domom guvernéra a kaplnkou Ermita de Santiago. Stred námestia tvorí malá záhrada plná pestrofarebných kvetov a pomarančových stromov a v strede stojí kráľa Juana Carlosa I.

Casco Antiguo

Reštaurácia Dani García

Reštaurácia Dani García je súčasťou luxusného hotela Puente Romano. Nachádza sa v prestížnej štvrti Golden Mile v Marbelli. Kuchyňa kuchára Dani García je založená na kontrastoch, ktorá si ale zároveň zachováva tradičnú chuť andalúzskej kuchyne. Kontrasty jej tradičných receptúr sa hrajú s textúrami, kontrastom chuti a protikladom studeného a teplého. Stručne povedané, nachádzate sa pred kulinárskou brilianciou, ktorá vie ako skombinovať tradičné s avantgardným voči zaužívanému.

Viac o ďalších Michelinských reštauráciách tu.

Estrellas Michelin

Mešita arabského kráľa

Tento krásny arabský chrám zahliadnete, keď budete prechádzať  po diaľnici cez tzv. Golden Mile, alebo zlatú míľu na západ od centra mesta (smer San Pedro). Bola to prvá mešita postavená po reconquiste a následnom vyhostení Maurov zo Španielska v pätnástom storočí a je pomenovaná po prvom arabskom kráľovi. Bola postavený princom Salmanom zo Saudskej Arábie. Je to nádherný príklad modernej andalúzskej architektúry a je impozantným príkladom spojenia kultúr v Andalúzii.

Mešita obsahuje knižnicu, v ktorej sa nachádza zbierka 30 000 zväzkov, ktoré sú zamerané na štúdium Koránu. V okolí mešity sú prekrásne záhrady, ktoré môžete vidieť pri jazde po diaľnici N-340.

Abdul Aziz Mosque

Nafukovací vodný park

Nafukovacie vodné parky sa nachádzajú na viacerých plážach na pobreží Costa del Sol. Ich jasné žlto-modro-zelené farby uvidíte už z diaľky. Špeciálny vstupný hodinový alebo celodenný náramok si môžete zakúpiť v stánku pred Costa Water Park na týchto plážach:

Torremolinos - Carihuela - Playa Pez Espada

Benalmádena - Playa Bil Bil

Fuengirola - Playa Carvajal

Fuengirola - Playa Los Boliches

Fuengirola - Fuengirola Playa

Mijas Costa

Calahonda

Otváracie hodiny: od júna do septembra od 11:00 do 20:00

Cena: 10 EUR / 1 hodina pre dieťa alebo dospelého, 25 EUR / celodenný lístok

Costa Water Park

Mestský park
Alameda je park v centre Marbelle, v blízkosti starého mesta. Je to miesto, kde sa ľudia často stretávajú.

Záhrady sú plné zaujímavých tropických rastlín a fontán. Odtiaľto sa môžete prejsť rovno k prímorskej promenáde pozdĺž Avenida del Mar. Park je veľmi populárne miesto pre lokálnych, aby sa stretli a dohnali všetko potrebné. Je to skvelý spôsob, ako vidieť uvoľnený stredomorský životný štýl v akcii.  Park lemujú kaviarne, bary a reštaurácie. 

Parque La Alameda

Nočný život v Puerto Banús

Marbella je známa po celosvetovo svojim očarujúcim nočným životom. Najexkluzívnejšie a najkrajšie miesta sa nachádzajú v Puerto Banus a na Zlatej míli (Golden Mile), ktorá je tiež domovom mnohých super-obrovských celebrít a členov kráľovskej rodiny Saudskej Arábie. Návštevníci, ktorí prichádzajú do Marbelle si môžu užiť nočný život aj napríklad v týchto nočných kluboch a diskotékach: 

Cavalli Club

Nikki Beach

MalaVida

Suite

Seven

Scream

Pangea

Olivia Valere

Night Life

Rímske kúpele
Rímske kúpele sa nachádzajú vedľa urbanistickej oblasti Guadalmina. Datujú sa do 3. storočia a prvýkrát boli objavené v roku 1926.

Pevná maltová konštrukcia prežila prechod histórie a klímy dobre, najmä vzhľadom na umiestnenie v blízkosti pláže. Konštrukcia bola postavená okolo osemhrannej terasy s priemerom 9,75 metra. Paralelne k stenám sú pripojené pozostatky 1,20 m hlbokého bazénu v tvare osemuholníka. V hornom poschodí sa nachádza kruhová galéria s prístupom do niekoľkých malých miestností.

Termas Romanas

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904