AKTIVITY V LETOVISKU LA CALA DE MIJAS

Plážová promenada 

Lávka

Celá lávka ide paralelne s morom. Je dosť široká, takže má dosť miesta pre chodcov aj cyklistov. Má prístup k plážam s rôznymi úrovňami, niektoré sú vyvýšené a iné na úrovni terénu. Je to jednoduchá a príjemná cesta pre všetkých, či už tých, ktorí chcú na prechádzku, alebo robiť šport.
Pozdĺž niekoľkých kilometrov pobrežia a dokonca aj v urbanizovanom prostredí si môžete vychutnať najlepšie turistické služby na plážach v La cala de Mijas. Je to zaujímavé miesto na voľný čas, precvičovanie vodných športov alebo na ochutnanie bohatej miestnej gastronómie. 

 

Senda Litoral

Nafukovací vodný park
Nafukovacie vodné parky sa nachádzajú na viacerých plážach na pobreží Costa del Sol. Ich jasné žlto-modro-zelené farby uvidíte už z diaľky. Špeciálny vstupný hodinový alebo celodenný náramok si môžete zakúpiť v stánku pred Costa Water Park na týchto plážach:

Torremolinos - Carihuela - Playa Pez Espada

Benalmádena - Playa Bil Bil

Fuengirola - Playa Carvajal

Fuengirola - Playa Los Boliches

Fuengirola - Fuengirola Playa

Mijas Costa

Calahonda

Otváracie hodiny: od júna do septembra od 11:00 do 20:00

Cena: 10 EUR / 1 hodina pre dieťa alebo dospelého, 25 EUR / celodenný lístok

Costa Water Park

Golfové ihriská
Cestou z Fuengiroly do Marbelle nájdete hneď niekoľko špičkových golfových ihrísk. Väčšina z nich sa nachádza v okolí Mijas. Tu sú niektoré z nich: 

Mijas Golf Internacional (36 jamiek)

Miraflores Golf (18 jamiek)

La Cala Resort Golf (3 18-jamkové ihriská)

Calanova Golf Club (18 jamiek)

La Siesta Golf (9 jamiek)

La Noria Golf Resort (9 jamiek)

Santana Golf & Country Club (18 jamiek)

Cerrado del Aguila (9 jamiek)

El Chaparral (18 jamiek)

 

Golf

Dedinka Mijas

Jeden z klenotov na pobreží Costa del Sol je prekrásna dedinka Mijas, ktorá sa nachádza v horskom prostredí 400 metrov nad morom asi 10 km od pobrežia. Zo 7 500 obyvateľov je mnoho zahraničných a anglicky hovoriacich, takže radnica má veľmi užitočné oddelenie cudzincov, ktoré uspokojuje mnohé potreby tých, ktorí nehovoria po španielsky.
Keď sa prejdete cez úzke dláždené uličky tejto andalúskej dediny, pochopíte, čo priťahovalo cudzincov, aby sa tu v priebehu rokov usadili. Mnohí umelci a spisovatelia si z Mijas robili svoj domov a tešia sa z výhod vynikajúceho celoročného podnebia bez toho, aby boli súčasťou rušnejších a komerčnejších pobrežných miest len ​​7 kilometrov po horskej strane.  

 

Mijas Pueblo

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904