AKTIVITY V LETOVISKU FUENGIROLA

Aquapark 

Aquapark v letovisku Fuengirola s množstvom atrakcií pre celé rodiny, tobogány, detské bazény pre rôzne vekové kategórie, občerstvenie s reštauráciou. Otvorené denne v mesiacoch Máj - Október s otváracími hodinami od 10:30 do 18:00 hod (Júl, August do 19:00 hod)   

Vstupné:

Deti od 3 do 7 rokov: od 11,90 EUR

Deti od 8 až 12 rokov: od 16,15 EUR

Dospelí: od 21,25 EUR

Seniori nad 65+ rokov: od 14,45 EUR

Aquamijas

Trh každý utorok a sobotu
Obe sa konajú na mieste, kde sa slávia ferie, tzv. recinto ferial, ktoré sa nachádza medzi vlakovými stanicami Fuengirola a Los Boliches. Trhy pokrývajú väčšinu obrovskej plochy recinto ferial a sú jedny z najväčších trhov svojho druhu v Španielsku. Za výhodné ceny si môžete nakúpiť nové aj použité odevy, nábytok, starožitnosti, kožené výrobky, suveníry a oveľa viac, tento trh má všetko. 

Mercadillo

Nafukovací vodný park

Nafukovacie vodné parky sa nachádzajú na viacerých plážach na pobreží Costa del Sol. Ich jasné žlto-modro-zelené farby uvidíte už z diaľky. Špeciálny vstupný hodinový alebo celodenný náramok si môžete zakúpiť v stánku pred Costa Water Park na týchto plážach:

Torremolinos - Carihuela - Playa Pez Espada

Benalmádena - Playa Bil Bil

Fuengirola - Playa Carvajal

Fuengirola - Playa Los Boliches

Fuengirola - Fuengirola Playa

Mijas Costa

Calahonda

Otváracie hodiny: od júna do septembra od 11:00 do 20:00

Cena: 10 EUR / 1 hodina pre dieťa alebo dospelého, 25 EUR / celodenný lístok

Costa Water Park

Flamenco show

Môžete vidieť, počuť a cítiť andalúzske umenie, ktoré je zaradené do nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva. Ak k tomu pridáme stredomorské jedlo, vôňu a chuť, bude to luxusný zážitok pre všetky Vaše zmysly.
Každý utorok, štvrtok a sobotu organizuje reštaurácia Tipi Tapa o 19:30 andalúzsku a gastronomickú show. Najlepšia flamenco show na Costa del Sol, s profesionálnymi tanečníkmi a spevákmi, sprevádzaná živou hudbou a španielskou gitarou. 

Vstupné: 5 EUR / osoba
Kde: Calle Málaga 4, 29640 Fuengirola

Flamenco show

Dobrodružný park

Parque Multiaventura Castillo Sohail sa venuje rôznym rekreačným športom, ako napríklad plavba vodnými bicyklami, lanový sklz (tirolina) a iné celodenné dobrodružstvá. Môžete si vyliezť na horolezeckú stenu, vychutnať si vodné aktivity alebo sa prejsť na bicykli. Tirolina je vysoká 18 metrov, prechádza cez rieku Fuengirola z jednej strany na druhú a dosahuje vzdialenosť 140 metrov. Začína na svahu hradu Sohail a končí na moste La Armada.

Otváracie hodiny: každý deň od 11:00 do 22:00

Parque Multiaventura

Prístav pre lode a rybársky prístav

Prístav vo Fuengirole je rozdelený na dve časti. Jedným z nich je tradičný rybársky prístav, do ktorého miestni rybári každodenne prinášajú čerstvé ryby na miestny trh. Pri skorej rannej prechádzke alebo neskorej popoludňajšej pozdĺž rybárskych lodí môžete zahliadnuť úlovky, alebo sledovať ako svoje svoje siete opravujú rybári ručne. 

Druhým je tzv. športový prístav alebo rekreačný prístav pre viac ako 225 lodí a jácht. V tomto rušnom a modernom prístave sa nachádza mnoho spoločností, ktoré ponúkajú zábavné výlety, prenajímanie lodí, rybárske výlety (vrátane vynikajúceho lovu tuniakov), prehliadky delfínov, atď.

Puerto Deportivo

Zoologická záhrada
Jedna z najlepších zoologických záhrad Bioparc sa nachádza priamo v centre letoviska Fuengirola. V Bioparcu sa môžete prechádzať po simulovanom tropickom lese, bohatom na vegetáciu, rieky a vodopády. Uvidíte krokodíly, ktoré sa vyhrievajú na piesočnatých brehoch Nílu, tuleňov zo Sumatry kúpajúcich sa vedľa lemúrov hrajúcich pri starobylom strome Baobab. Ak budete mať šťastie, uvidíte aj netopiere lietajúce okolo opustených baní. K dispozícii je "Claro de Selva", kde môžete vidieť vtáky a cicavce žijúce vo vlastnom prirodzenom prostredí. 

Otváracie hodiny: od 10:00 do 16:00

Vstupné: Deti (3-9 rokov) 15,50 EUR, dospelí 20,50 EUR, seniori 65+ 16,50 EUR

Prehliadky - dvakrát denne - ráno a popoludní

Bioparc Fuengirola

Shopping
Fuengirola je rajom nákupov. Na hlavnom námestí Plaza de la Constitución a okolo neho nájdete veľa dizajnových obchodov s oblečením, zaujímavé malé butiky a samozrejme obchody ako Zara, Benetton, Pull&Bear, atď. 

Ak hľadáte veľké nákupné centrá, nájdete ich v Miramar Centre (oproti zámku Sohail na poslednom výjazde vo Fuengirole smer Marbella) a veľké obchodné centrum El Corte Inglés, v ktorom sa nachádza veľký supermarket Hipercor. 

Miramar

Minigolf pre celú rodinu

Minigolf vo Fuengirola Adventure Golf je zábava pre celú rodinu. Jedno kolo Adventure Golf trvá približne 1 hodinu a 30 minút, ak ho hrajú 2 hráči. Je to výborná golfová tematická hra, ktorú si môžu vychutnať všetky vekové kategórie. Poskytuje naozaj dobrý test na overenie si svojich zručností pre nováčikov ale aj skúsených golfistov. 

Otváracie hodiny: od 12:00 do 18:00

Vstupné: Deti pod 16 rokov - 6 EUR, dospelí 8,50 EUR

Fuengirola Adventure Golf

Hrad Sohail
Tento orientačný zámok, ktorý sa datuje od maurských časov, je symbolom mesta Fuengirola. Po maurskej okupácii si kresťania prevzali moc a hrad sa opäť stal pevnosťou mesta. Na krátke obdobie na začiatku 19. storočia bol domovom francúzskych vojakov počas vojny za nezávislosť. Po mnoho rokov bol hrad opustený a zanechaný v zrúcaninách, kým sa v roku 1989 nezačala jeho rekonštrukcia. Teraz je ústredným bodom nielen histórie mesta, ale aj počas leta sa stáva populárnym divadlom a domovom mnohých vynikajúcich koncertov a festivalov pod holým nebom. 

Castillo Sohail

Zábavný park

Sould Park je detský park pri prístave Fuengirola, ktorý otvorili v roku 2015. Má viac ako 3000 metrov štvorcových a pozostáva z 15 rôznych atrakcií pre deti.

Prístup do parku nie je voľný, ale funguje na tzv. kartovom systéme. Vstupné karty sú zadarmo a nabíjajú sa podľa toho, koľko atrakcií chcete navštíviť. Sould Park je jednoznačne skvelý nápad ako stráviť deň s deťmi. 

Otváracie hodiny: od 17:00 do 21:00 (cez víkend od 11:30 do 22:30. 

Sould Park

Golfové ihriská 

Cestou z Fuengiroly do Marbelle nájdete hneď niekoľko špičkových golfových ihrísk. Väčšina z nich sa nachádza v okolí Mijas. Tu sú niektoré z nich: 

Mijas Golf Internacional (36 jamiek)

Miraflores Golf (18 jamiek)

La Cala Resort Golf (3 18-jamkové ihriská)

Calanova Golf Club (18 jamiek)

La Siesta Golf (9 jamiek)

La Noria Golf Resort (9 jamiek)

Santana Golf & Country Club (18 jamiek)

Cerrado del Aguila (9 jamiek)

El Chaparral (18 jamiek)

Golf

Zábavný park pre deti

Jeden z najväčších krytých parkov na pobreží Costa del Sol, kde sa Vaše deti budú môcť vyhrať do sýtosti. V Yoyube objavia množstvo aktivít, kde môžu behať, skákať a kĺzať sa po celé hodiny! Od Baby Zone do viacúrovňovej Junior Softplay oblasti s veľkými loptami, až po Multi Adventure Zone pre staršie deti. A pre skutočných dobrodruhov je tu lezecká stena! 
Rodičia môžu pokojne sedieť a relaxovať, surfovať na webe na bezplatnom WIFI v príjemnom klimatizovanom prostredí. 

Otváracie hodiny: od 16:00 do 21:00 (cez víkendy od 12:00 do 21:00)

Vstupné: Deti pod 1 rok - 1,50 EUR, deti od 1 do 2 rokov - 4,50 EUR, deti od 3 do 4 rokov - 5,50 EUR, deti staršie ako 5 rokov - 6,50 EUR

Yoyuba Adventure Park

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904