AKTIVITY V LETOVISKU ESTEPONA

Park pre deti 

Objavte toto veľké vnútorné ihrisko pre deti v Estepone. Mundo Manía ponúka deťom možnosť hrať sa, učiť sa a rozvíjať sa v zábavnom, stimulujúcom a bezpečnom prostredí. S najväčšími a najlepšími hrami na pobreží, ako aj s fantastickou Teen Zone a pravidelnými akciami a workshopmi Vaše deti vždy nájdu niečo nové pri každom príchode.
Otvorené od utorka do nedele 10:30 do 20:30.
Vstupné: Od 5,95 EUR

Mundo Manía

Botanická záhrada - Orchidárium

Z vonkajšej strany ma budova Orchidária tri sklenené kupoly a zvnútra pôsobí takisto zaujímavo. Vystavených je 5000 rastlín a 1.300 živočíšnych druhov. Kvietky boli starostlivo vybrané tak, aby si ich návštevníci videli krásne rozkvitnuté bez ohľadu na ročné obdobie. Táto zbierka je najväčšou v Európe.

Návštevníci sa prejdú cestou vedúcou cez nádherné zobrazenie orchideí cez okružnú cestu od vchodu po celú cestu k východu z tejto botanickej záhrady. Úchvatný je aj 17 m vysoký vodopád. 

Orquidario

Námestie Plaza de las Flores

Plaza de las Flores malo už niekoľko mien v priebehu rokov, začínajúc ako Plaza Real, potom Plaza de la Constitución, Plaza de José Antonio a nakoniec Plaza de Las Flores. 

Na námestí nájdete dom Casa de las Tejerinas (predtým Casa de la Cultura), ktorý stojí za návštevu. Nachádza sa v ňom turistická kancelária a Garó Art Collection. Samotná budova z 18. storočia je zaujímavá. Dom "Casa de las Tejerinas" vlastnili sestry Carmen a Francisca Tejerina, ktoré ho darovala mestu, aby sa stalo charitatívnou  nemocnicou pre chudobných. V 70. rokoch ju prevzala radnica. 

Plaza de las Flores

Golfové ihriská

Andalúzia je jedným z najpopulárnejších európskych golfových destinácií. Zaručene dobré počasie po celý rok, nekonečné hodiny slnečného svitu a široké spektrum golfových ihrísk s výhľadom na hory aj na more, robia tento región obrovskou voľbou pre golfistov z celého sveta a Estepona nie je výnimkou. Tu sú niektoré z nich: 

Atalaya

El Campanario

El Paraiso

Estepona Golf

Los Flamingos

Valle Romano

La Resina

Golf

Staré mesto

Prezrite si na obchody na Calle Terraza a pešej zóne Calle Real a zastavte sa v jednom z tradičných barov na Calle Caridad pre sherry vínko a tapas. Prejdite sa k atraktívnemu námestiu Plaza de las Flores. V západnej časti sa nachádza Torre Reloh, mestský trh, stará radnica, archeologické múzeum a hrad San Luis. Pešie zóny sú všetky krásne uličky vyzdobené črepníkmi a kvetami. Krásne ako pohľadnica z Costa del Sol. 

Casco Antiguo

Safari Park

Safari park Selwo Aventura v okolí Estepony je fascinujúce dobrodružstvo v kontakte s prírodou. Park zahŕňa 100 hektárov a je domovom viac ako 2 000 zvierat z piatich kontinentov. Zvieratá žijú slobodne, obnovujúc svoje prirodzené prostredie - môžete vidieť levy, nosorožce, žirafy, gepardy, červené pandy, rysy, vtákov ako sú bociany a žeriavy. Každú hodinu sa konajú prednášky vo vybraných výbehoch. 

Môžete si tiež vyskúšať ďalšie aktivity: jazda na ťavách, lukostreľba, trampolína a najdlhšia tirolína v Európe - 116m.

Selwo Aventura

Prístav
Prístav v Estepone sa nachádza na západnom konci pobrežnej promenády. Je to veľmi príjemné miesto na prechádzku a k dispozícii je tiež široká ponuka vynikajúcich barov a reštaurácií, otvorených cez deň a večer, zatiaľ čo v neskorších hodinách si môžete vychutnať nočné diskotéky. V nedeľu ráno v prístave zvykne bývať populárny turistický trh.

Puerto Estepona

Estepona, ako možstvo iných miest v južnom Španielsku, zažilo boj medzi Maurami a kresťanmi, až kým ho konečne mesto konečne nedobil Enrique IV. Kastílsky v roku 1457. Na mieste niekdajšej mešity nariadil výstavbu kostola.

Kostol bol dokončený okolo roku 1473. Je to najstaršia cirkevná budova na pobreží Costa del Sol, Dnes sa však zachovala len veža s hodinami. V 18. storočí bola pridaná neoklasická kupola.

Torre Reloj

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904