AKTIVITY V LETOVISKU BENALMÁDENA

Delfinárium

 Špičkové moderné delfinárium, ideálne pre rodiny s deťmi. Tu dokážete stráviť príjemných zopár hodín, počas ktorých uvidíte show delfínov, tuleňov alebo tropického vtáctva. Otvorené denne v mesiacoch marec až január s otváracími hodinami od 10:00 do 19:00 hod (Júl, August do 23:30 hod)   

Vstupné:

Deti od 3 až 10 rokov: od 13,50 EUR

Dospelí od 11 do 65 rokov: od 15,90 EUR,

Seniori nad 65+ rokov: od 13,50 EUR

Selwo Marina

Zámok Colomares
Zámok Colomares je pamiatka na počesť Krištofa Kolumba. Bol postavený len nedávno, no má nezameniteľnú stredovekú atmosféru. Je konštruovaný tak, aby odzrkadľoval objav Ameriky použitím rôznych architektonických štýlov. Odráža aj mnoho rôznych kultúr a spôsobov života z celého sveta. Zámok sa nachádza na ceste z Benalmádena Pueblo smerom k pobrežiu.
Otvorené od stredy do nedele od 10:00 do 13:30 a od 16:00 do 18:00 (v lete do 21:00).
Vstupné: deti 1,50 EUR, dospelí 2 EUR

Castillo Colomares

Golf je jedným z najobľúbenejších športov na Costa del Sol a každoročne láka stovky tisíc turistov do tejto oblasti. Golfové ihriská v meste Benalmadena sú náročné, ale aj zábavné aj pre tých najmenej skúsených golfistov. Zahrajte si fantastických 18 jamiek na golfovom ihrisku Torrequebrada. 
Web: http://www.costagolf.sk

Golf

Zámok El Bil Bil
Táto stavba postavená v arabskom štýle a jej dekorácia pripomína dekoráciu palácov Nazrí, hlavne palác Comares a Leones. Dekorácia dlaždíc, epigrafie, základy, zábradlie a mreže boli zverené Antoniovi Santiestebanovi, kurátorovi Alhambry, profesorovi umeleckej školy a špecialistovi na remeslá islamskej tradície Granady.
V paláci sa mnohé podujatia organizované radnicou. Stojí za to navštíviť rôzne umelecké výstavy, koncerty, konferencie a mnohé iné kultúrne podujatia,

Otváracie hodiny: 10:00 - 13:00 a 16:30 - 20:00

Castillo El Bil Bil

Prístav Puerto Marina ​
Prístav Puerto Marina patrí medzi najlepšie na svete, čo dokazuje aj to, že sa už niekoľkokrát stalo víťazom ceny "Najlepšia marína na svete".V prístave môže kotviť až 1 100 lodí s dĺžkou až 6 metrov. Je jedným z najrušnejších centier Costa del Sol vo dne i v  noci.
Počas dňa môžete navštíviť akvárium, prenajať si loď, vyskúšať si vodné športy ako plachtenie, potápanie, jazda na kajaku, vodné lyžovanie, atď. Prípadne sa môžete prejsť rušným prístavom s množstvom obchodov, reštaurácii a barov. Môžete si vybrať z mnohých druhov rýb a iných pochúťok, zatiaľ čo nasávate atmosféru prístavu a pozeráte sa na Stredozemné more pri nádhernej promenáde lodí. Energetický nočný život pokračuje v sofistikovaných baroch a kluboch. 
Puerto Marina má takisto krásnu pláž. Celkový architektonický dizajn robia tento prístav jedným z najatraktívnejších miest svojho druhu. 

Puerto Marina

Motýlí park

Najväčší motýlí park v Európe, kde môžete obdivovať viac ako 1500 druhov voľne poletujúcich motýľov. Motýle kladú vajíčka priamo v parku, takže môžete vidieť všetky štádiá rozmnožovania sa vrátane húseníc a kukiel, rovnako ako nové motýle v klietkach. Vhodné aj ako náhradný program, ak by počasie v daný deň neprialo. Otvorené denne s otváracími hodinami od 10:00 do 18:30.

Vstupné: 

Deti do 2 do 12 rokov: 8,50 EUR

Dospelí: 10 EUR

Seniori 65+ rokov: 8,50 EUR

 

Mariposario

Park La Paloma
Mestský park La Paloma je jeden z najobľúbenejších na pobreží. Je ako stvorený pre rodiny s deťmi, ale aj pre všetkých, ktorí radi oddychujú v prírode. Park je taká mini zoo, pretože sa v ňom voľne pohybujú rôzne zvieratká ako kohúty, pávy, holuby, kačice, labute, korytnačky a mnohé iné. Nachádza sa neďaleko prístavu Puerto Marina. 
Otvorené denne od 9:00 do 23:00.
Vstupné: zadarmo

Parque La Paloma

Lanovka
Lanovka Teleférico Vás za 15 minút vyvezie z Arroyo de la Miel (Benalmádena) na najvyšší bod na pobreží Málagy na horu Calamorro vo výške 800 m nad morom. Z tohto úžasného miesta máte nádherný výhľad na pobrežie Costa del Sol, ale aj úžasné panoramatické výhľady na pohorie Sierra Nevada. Za jasného dňa môžete vidieť Gibraltár a pobrežie Afriky.  
Otvorené každý deň od 11:00 do 18:00. 
Vstupné: Deti 9,50 EUR, dospelí 11,90 EUR. 

Teleférico

Budhistická stúpa
Budhistická stúpa v Benalmádene bola navrhnutá ako najväčšia budhistická stúpa v západnom svete. Príbeh za stúpou sa datuje do roku 1990, keď do Španielska prišiel budhistický majster, aby hovoril k veriacim vo Vélez-Málaga, kde je budhistické centrum rozjímania.
Budhistický majster Rinpoche sa stretol s primátorom Benalmádeny, Enrique Bolínom a podelil sa s ním o jeho myšlienku vybudovať najväčšiu stupu v západnom svete, priamo v mestečku Benalmádena. V roku 2003 bola budova dokončená a otvorená v slávnostnou ceremóniou, kde sa predstavili mnísi tancujúci v tradičných šatách. Stúpa teraz stojí ako symbol svetového mieru, postavená vysoko v kopcoch nad pobrežím Benalmádena. 
Okolie stúpy je všeobecne obľúbené pre milovníkov nádherných západov slnka, ktoré ponúka. 

Benalmadena Stupa

Nafukovací vodný park
Nafukovacie vodné parky sa nachádzajú na viacerých plážach na pobreží Costa del Sol. Ich jasné žlto-modro-zelené farby uvidíte už z diaľky. Špeciálny vstupný hodinový alebo celodenný náramok si môžete zakúpiť v stánku pred Costa Water Park na týchto plážach:

Torremolinos - Carihuela - Playa Pez Espada

Benalmádena - Playa Bil Bil

Fuengirola - Playa Carvajal

Fuengirola - Playa Los Boliches

Fuengirola - Fuengirola Playa

Mijas Costa

Calahonda

Otváracie hodiny: od júna do septembra od 11:00 do 20:00

Cena: 10 EUR / 1 hodina pre dieťa alebo dospelého, 25 EUR / celodenný lístok

Costa Water Park

Akvárium
Akvárium Sea Life Benalmádena je podmorský park, ktorý vás prevedie na prechádzku pozdĺž morského dna v sklenenom tuneli s morskými živočíchmi od žralokov, cez hviezdice po morské koníky. Uvidíte vodné druhy z Atlantického, Tichého a Indického oceánu a Červeného mora. Budete mať možnosť dotknúť sa hviezdice alebo držať kraba.
Otvorené denne od 10:00 do 18:00.
Vstupné: Pri nákupe online 12 EUR pre všetky vekové kategórie. 

Sea Life

Zábavný park
V zábavnom parku Tivoli World nechýbajú reštaurácie, obchody a atrakcie. Okrem rôznych kolotočov, tu nájdete aj legendárny vláčik a strašidelný hrad.
Divadlo pod holým nebom s kapacitou 200 tisíc divákov je miestom, kde sa hudobné, tanečné, humorné a detské predstavenia uskutočňujú s renomovanými umelcami počas letnej sezóny.
Otvorené každú sobotu a nedeľu od 12:00 do 19:00.
Vstupné: Deti s výškou do 1 metra zadarmo, dospelí od 6,95 EUR, seniori nad 65 rokov zadarmo

Tivoli World

Orlia záhrada
Orlia záhrada je nádherné vtáčie stredisko. V tejto báječnej zoologickej záhrade s výhľadom na Stredozemné more v nadmorskej výške 250 metrov môžete vidieť majestátne dravce rozprestierať krídla za letu pod dohľadom viacjazyčných expertov.
Kabínová lanovka Benalmádena (Teleférico) ponúka každý deň prezentáciu letov dravcov, ktoré sa nachádzajú v prírodnom prostredí výnimočnej krásy - unikátna panoráma zálivu Malagy a Costa del Sol.
Orol bielohlavý, výr veľký, sup bielohlavý a ďalší sú protagonistami prezentácie letov sokoliarov. 

Jardín de Águilas

Vyhliadkový autobus
Návšteva Benalmádeny s prehliadkou mesta! Benalmádena je veľmi obľúbenou turistickou destináciou s príjemnou klímou. Aký je najlepší spôsob, ako naplánovať svoj pobyt a objaviť všetko, čo robiť a vidieť, ako z vrcholu otvoreného dvojpodlažného autobusu? Kúpte si svoj 24-hodinový lístok dnes a rozhodnite sa, kde budete vo svojom voľnom čase vystupovať a nastupovať na 11 výhodných zastávkach po celom letovisku. Napríklad zastávka č. 8 je lanovka Tivoli, ktorá vás vyvezie horu Carramolo, alebo si vyrazte na autobusovej zastávke č.6 do parku La Paloma a prejdite sa oázou v rušnom, živom meste. Ďalľou zaujímavou zástavou je Motýlí park, ktorý sa  nachádza hneď vedľa budhistickej stúpy. Butterfly Park je veľkolepý thajský chrám, kde môžete chodiť medzi viac ako 1500 exotickými motýľmi z celého sveta, ktoré voľne lietajú v tropickom raji medzi vodopádmi a kvetmi.

City Sightseeing

Flamenco show

Príďte si vychutnať najlepšiu flamenco show na pobreží Costa del Sol v letovisku Benalmádena. Môžete vidieť, počuť a cítiť andalúzske umenie, ktoré je zaradené do nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva. Ak k tomu pridáme stredomorské jedlo, vôňu a chuť, bude to luxusný zážitok pre všetky Vaše zmysly.

Otváracie hodiny: každú sobotu od 20:00 do 21:30

Cena: 15 EUR

Tablao Flamenco

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904