AKTIVITY V LETOVISKU ALMUÑÉCAR

Mesto Almuñécar, založené Féničanmi, sa začalo rozvíjať s príchodom Rimanov, pričom v 1. storočí nášho letopočtu dosiahol štatút obce. To znamenalo dôležitý mestský rozvoj, v ktorom sa medzi inými infraštruktúrami vybudoval napríklad termálny komplex, fórum alebo akvadukt, ktorý priniesol vodu z Jete na pobrežie Almuñecaru.

Rímsky akvadukt Almuñécar je jedným z najkompletnejších v Andalúzii. Kedysi bol dlhý viac ako 7 kilometrov a rozdelený na 5 úsekov.

Akvadukt

V meste Almuñécar má záhradné múzeum Bonsai rozlohu 2000 metrov štvorcových a má viac ako 200 exemplárov, čo ho robí najdôležitejším v Andalúzii a jedným z najlepších v Španielsku.

Bol vytvorený na podporu a šírenie vedomostí o japonskej kultúre bonsai. Zobrazuje veľké množstvo ázijských a európskych stromov z provincie alebo pobrežia Stredozemného mora.

Bonsajské záhradné múzeum pozostáva z dvoch druhov záhrad. Z tzv. vlhkej a suchej alebo „Zen“ záhrady, ktorá má všetky druhy, ktoré formujú umenie bonsai: ihličnany, listnaté stromy, ovocné, kvetinové, subtropické, ázijské druhy a druhy, ktoré pôvodom pochádzajú zo stredomorského podnebia, ako napríklad olivovníky.

Bonsai Park

Park s papagájmi Loro Sexi
S viac ako 3000 návštevníkmi ročne je park Loro Sexi jednou zo základných návštev mesta Almuñécar. Iba 100 m od mora obkolesuje hrad San Miguel park s dôležitou zbierkou vtákov patriacich k viac ako 100 rôznym druhom. Od holubov cez papagáje, kakadu, labute, kačice až po veľkolepého páva. Krásna kaktusová záhrada dotvára návštevu parku.
Otvorené každý deň od 10:30 do 14:00 a od 18:00 - 21:00.

Park Loro Sexi

Solisko alebo Továreň na solenie rýb
V minulosti (tak ako aj dnes) bol rybársky priemysel na pobreží Almuñécaru veľmi dôležitý. Toto sú pozostatky fabriky na solenie rýb, kde sa vyrábal takisto "garum", akýsi druh paštéty pozostávajúci zo zvyšných rybacích vnútorností. 
Almuñécar, ku koncu storočia V. storočia si v podstate zakladá svoju ekonomiku v tomto odvetví, ktoré získa širokú slávu, o čom svedčia citácie v písomných textoch staroveku, ktoré naň odkazujú chválením svojich produktov.

Factoría de Salazones de Pescado

Hrad San Miguel
Nachádza sa v kopci Cerro de San Miguel a korunuje mestečko Almuñécar. Táto arabská pevnosť zaberá priestor, ktorý používali už Feničania a Rimania, ako ukazujú rôzne zdroje. Štruktúry hradu nepochybne pochádzajú z moslimskej éry, pretože sa stali miestom odpočinku dynastie Nazarí v 13. storočí. Na konci panovania katolíckeho kráľa Fernanda, v XVI. storočí boli postavené: priekopa, padací most a impozantná vstupná fasáda so štyrmi kruhovými vežami.  Zaujímavým je aj pavilón neoklasicistického štýlu, bez zjavnej súvislosti so stavbou hradu, ktorý by mohol byť postavený v XVIII. storočí a ktorý sa stal sídlom Múzea mesta.

Castillo de San Miguel

Akvárium Almuñécar

Nachádza 5 metrov od pláže San Cristóbal a hostí širokú škálu stredomorských druhov.

Návšteva akvária je cestou ekosystémov a morskej fauny Stredozemného mora a najmä pobrežia. 18 akvárií a impozantné Oceanario, ktoré sa nachádza na panoramatickom tuneli s dĺžkou 17 metrov. Vo vnútri zariadenia môžete vidieť približne 3000 exemplárov patriacich do 270 rôznych druhov, ako napríklad impozantné sivé žraloky, morské koníky alebo medúzy.

Acuarium

Vyhliadka Peñón del Santo

V blízkosti vchodu do vyhliadky Peñón del Santo je socha, ktorá predstavuje emira Abderramána I., jediného člena rodiny Umajjovcov, ktorý prežil masaker v Damašku. Vyplavil sa na pobreží Almuñécaru 15. augusta roku 755 n.l. Vyhlásil emirát Cordoba a oddelil sa od Bagdadu. V roku 2005 tu mestská radnica na jeho počesť postavila bronzovú sochu na výročie jeho príchodu na pobrežie.

Vyhliadka Peñón del Santo je otvorená od 1. mája do 30. septembra od 7:00 do 00:00 a od 1. októbra do 30. apríla od 7:00 do 22:00.

Peñón del Santo

Prístav Marina del Este v letovisku La Herradura

Prístav originálnej konštrukcie a dizajnu, ktorý dokonale kombinuje harmóniu dokov so skalnatými rozmarmi prírody.

Nachádza sa na granadskom pobreží Costa Tropical, v letovisku La Herradura, ktoré spadá pod Almuñécar, v prírodnom prostredí medzi morom a horami. Bezkonkurenčná ponuka voľného času a gastronómie s reštauráciami, ktoré ponúkajú jedlá stredomorskej kuchyne, ryby a morské plody tej najvyššej kvality. 

Puerto Marina del Este

Vodný park Aquatropic

Aquapark Almuñécar s novými atrakciami, dostatočným parkovaním, ideálnym miestom pre zábavu najmenších a nezabudnuteľným rodinným dňom.


Nové zábavné atrakcie:

  • Zig-zag

  • Kamikaze

  • Detské jazero

  • Vodná veža

  • Jacuzzi

  • Torbellino

  • Bazén s vlnami

  • Vodopád

Aquatropic

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904