Vera

Vera je ďalším významným a plážovým strediskom v provincii Almería, ktoré priťahuje turistov, predovšetkým tých, ktorí praktizujú naturizmus. Niet divu, že je tu veľa ubytovaní a hotelového ubytovania, ktoré ponúka exkluzívne služby pre nudistov. Mesto má však aj vďaka svojej umeleckej a historickej minulosti veľmi zaujímavú kultúrnu ponuku.

Vo svojich antických úzkych a strmých uličkách s bielymi domami zdobenými nádherne farebnými kvetmi nájdete pamiatky a budovy kostol Panny Márie Vtelenia, ktorý bol postavený v 16. storočí ako pevnosť v opevnených múroch mesta. Radnica, ktorá bola postavená v 19. storočí a v ktorej sa nachádza Historický archív, je považovaný za jeden z najlepších v Andalúzii. Je tu tiež enografické a archeologické múzeum, v ktorom môžete vidieť zaujímavý model toho, čo mohlo byť moslimské osídlenie na vrchu posvätného ducha (Cerro del Espíritu Santo).

Vera sa nachádza len pár kilometrov od prístavu Garrucha. Má sedem kilometrov pláží vynikajúcej kvality, ktoré získali medzinárodné uznanie. Príroda a architektúra majú dva dobré príklady  a to v prírodnej rezervácii Laguna de Puerto Rey a na Plaza de Toros, jednej z najstarších v Španielsku. O historickom bohatstve Very svedčia bohaté archeologické nálezy z doby bronzovej, z rímskeho  a hispánsko-moslimského obdobia. Kostol-pevnosť Encarnación, pustovňa Virgen de las Angustias a Etnografické múzeum sa nachádzajú v budove radnice, kde sa nachádza aj stará kováčska dielňa a miestna výroba slamených výrobkov a výrobkov z keramiky.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904