Torremolinos

V tomto priekopníckom mestečku medzinárodného cestovného ruchu na pobreží Málagy sa v 60. rokoch spustila prílivová vlna turistov a z malej rybárskej dedinky sa stalo hlavné mesto cestovného ruchu a voľného času v Španielsku.

Pôvodný vzhľad rybárskej dedinky s rozsiahlou plážou a jemným pieskom je zachovaný v časti La Carihuela. Dnes je ale táto časť už obohatená početnými reštauráciami, kde si môžete vychutnať vynikajúce vyprážané rybky – pescaíto frito. Pláž Carihuela spája Torremolinos so susedným strediskom Benalmádena a je označená modrou vlajkou, označením pláží, ktoré spĺňajú prísne kritéria kvality a bezpečnosti. Táto časť strediska je charakteristická dláždenými úzkymi chodníčkami so starými domčekmi, kde pocítite pravú andalúzsku atmosféru.

Čomu je dnes len ťažké uveriť pri návšteve Torremolinos je to, že v minulosti sa na tomto mieste nachádzalo mnoho vodných mlynov. Z čoho pochádza aj jeho pomenovanie - torre ako stará rozhľadňa mlynov – molinos. V súčasnosti je zachovaný len jeden mlyn a to mlyn Molina de Inca. Dnes v Torremolinos nájdete moderné hotely a reštaurácie. Plytká voda a dobrý vstup do mora sú ideálne podmienky, pre ktoré si toto stredisko vyberajú nielen rodiny s deťmi, ale všetky vekové kategórie. Nachádza sa tu tiež vodný park, krokodílí park, mnoho barov, diskoték a zábavných podnikov.

Torremolinos má vynikajúcu polohu a vďaka výbornej infraštruktúre sa ľahko dostanete, či už autom, alebo vláčikom Cercanías na letisko, do blízkej Málagy, alebo okolitých letovísk na pobreží.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904