Tarifa

Tarifa, najjužnejšie mesto Španielska a najbližšie európske mesto k Afrike, vzdialené iba 14 km. Keďže Afrika je na dosah ruky, Tarifa bola logicky miestom sledovania a túžbou medzi jednou a druhou stranou. Odtiaľ sa vydali v polovici piateho storočia Vandali, aby dobili severnú Afriku. Názov mesta pochádza z arabského Al Yazirat Tarif alebo Tarifov ostrov. Tento názov bol uvedený v roku 710 na ostrove, ktoré sa nachádza na pobreží a ktoré bolo zvolené expedičnými vojskami Tarifa, veliteľa generála Tarika, na ich prvom vylodení sa na Pyrenejskom polostrove počas moslimského dobývania. Väčšina múrov a stará pevnosť zrekonštruovaná kresťanmi je veľmi dobre zachovaná. Neďaleko sa nachádza cíp Punta Paloma, fénické hradisko a až donedávna vojenská základňa. Vnútro mesta je uzamknuté samo v sebe, aby zabránilo vyčíňaniu vetra, ktorý tu počas celého roka fúka vo veľkej intenzite. 

 

Tarifa je dnes predovšetkým kráľovstvo windsurfingu. Milovníci vodných športov majú vo vánku a na plážach Tarify jedno z európskych impérií tohto športu. Vzhľadom na mierne podnebie sa tu v každom ročnom období nachádza mnoho nadšencov tohto vzrušujúceho športu. Tarifa je malé medzinárodné centrum s angličtinou ako dorozumievacím jazykom.

V malej dedinke zvanej Bolonia nájdete impozantné pozostatky rímskeho mesta Baelo Claudia. Môžete sa pokochať nerušeným výhľadom na africké pobrežie a rozsiahle pozostatky rímskeho divadla. Najväčší rozkvet zažilo Baelo Claudia za vlády cisára Klaudia, ale po zemetrasení v druhom storočí ho zastihol úpadok. Atrakciou dedinky Bolonia je jej pláž a piesková duna, ktorú tvorí nahromadený piesok vytvorený východným vetrom, ktorý sa čelne zráža so zátokou. Východný vietor, tzv. levante privial a stále privieva jemný piesok zo Sahary, ktorý zametá povrch pláže. Duna dosahuje výšku približne 30 metrov a šírku približne 500 metrov. 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904