Vstupná brána do Afriky
Tisíce rokov spája toto najstaršie mesto v Maroku africký kontinent s Európou, odkiaľ prúdila kultúra, vedomosti a aj islam smerom na sever od Gibraltárskej úžiny. Písali o ňom mnohí. V minulosti bol snom mnohých obyvateľov Pyrenejského polostrova, znásoboval najlepšie miesto obchodu a lepšieho života v tejto časti sveta. Tu sa stretáva Atlantický oceán so Stredozemným morom, odtiaľ je Európa k Afrike najbližšie, iba 14 km. Túto vzdialenosť prejdeme presne tak, ako pred tisíckami rokov...na lodi. Úžasné výhľady z trajektu na Európu a Afriku počas plavby budú čerešničkou na torte nášho spoločného dňa na severe Afriky.   
1/9

Čo navštívime:

Medina

Stará štvrť je spleťou úzkych uličiek smerujúcich k útesom nad Atlantickým oceánom. Nechajte sa uniesť celkovou atmosférou a architektúrou zaujímavých stavieb.

Štyri štvrte 
V Tangeri si v harmónií žijú rôzne náboženstvá a národnosti. Spolu si prezrieme veľmi dobre vybudovanú španielsku, taliansku, anglickú a americkú štvrť

Berberská lekáreň

Vo výrobe kozmetických a farmaceutických výrobkov sú Maročania naozaj špičkoví. Priamo tu si budete môcť vyskúšať a zakúpiť napríklad známy a veľmi kvalitný argánový olej, krém z ruže alebo aj marocké korenie. Viac o marockej kozmetike TU.

Ťavy

Budete mať možnosť povoziť sa na tzv. dromedároch, jednohrbých ťavách.

Zoco

Trhovisko. Miesto, kde nájdete všetko. Od korení cez aladinove lampy, až po kožené výrobky, koberce, atď. 

Kasbah

V starej štvrti, Medina, sa nachádza takisto bývalý sultánov palác. 


 
Vedeli ste, že?
 
 • Tanger sa počas studenej vojny a ďalších období v 19. a 20. storočí získal pomenovanie mesto špiónov.

 • Tanger je najstaršie mesto Maroka. Bolo osídlené Feničanmi už okolo roku 1600 p.n.l.

 • Súčasťou Mediny, starej štvrte, je budova bývalého amerického konzulátu, kde sa napríklad nachádza list, ktorý poslal prezident George Washington sultánovi Mouilay Abdullahovi pri príležitosti uznania americkej nezávislosti.

 • Tánger pritiahol pozornosť beatnikov ako Jack Kerouac, Allen Ginsberg či William Burroughts, Tennessee Williams, ktorí tu žili alebo minimálne navštívili toto mesto.

 • Dizajnér Yves Saint Laurent a jeho partner Pierre Bergé sa do Maroka zamilovali a v Tangeri si kúpili dom, ktorý niekoľkokrát ročne navštevovali.

 • Z terasy Terrasse des Paresseux budete mať možnosť vidieť panorámu miestneho prístavu, Gibraltár a španielske pobrežie.

Dôležité: Na cestu do Maroka je potrebné mať platný cestovný pas!!!

Cesta do Afriky sa začína rýchlym trajektom z Tarify (alebo Algeciras), ktorá trvá približne 45 minút. Zakotvíme v prístave mesta Tanger a spoločne s lokálnym sprievodcom si mesto prezrieme.

Uvidíme panoramatický výhľad na mesto a prístav. Z autobusu si obzrieme rezidenciu guvernéra a letné sídlo kráľa. Ukážeme si takisto niektoré zo štvrtí, ako napríklad taliansku, španielsku, anglickú a americkú štvrť. Každá z nich má svoj vlastný kostol, školu a veľvyslanectvo.  Budeme pokračovať v prehliadke najzaujímavejších zákutí Tangeru, ako sú Kasbah (bývalý sultánov palác), Medina (stará štvrť), Zoco (trhovisko), centrum mesta, atď.

Najeme sa spoločne v typickej marockej reštaurácii (nápoje NIE sú zahrnuté). Po obede navštívime berberskú lekáreň, kde nám budú prezentované kozmetické a farmaceutické výrobky a takisto korenia, ktoré sa používajú v marockej kuchyni. Budete mať takisto čas na nákupy v typickom trhu, ako napríklad papuče, kožené výrobky a remeselnícke výrobky. Po nákupoch sa vrátime späť do prístavu, odkiaľ sa trajektom dostaneme do Španielska.

Dôležité informácie:

 

 • Minimálny počet osôb: 4
 • Odchody z Costa del Sol: Malaga smer Estepona 
 • Dĺžka výletu: 12 hodín
  Zvýhodnené ceny pre  skupiny väčšie ako 8 osôb 
Áno, chcem vidieť Tanger... 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904