Tabernas

Púšť Tabernas sa nachádza severne od mesta Almería, medzi horami Filabres a Alhamilla, izolovaná od vlhkých prúdov neďalekého Stredozemného mora. Púšť, pustatina a vyprahnuté almerijské pláne sa rozkladajú na ploche 280 km2. Tabernas sa považuje za jedinú púštnu oblasť vrámci európskeho kontinentu. Táto lokalita ponúka bohatú škálu zaujímavých environmentálnych a geologických zdrojov. Stredomorské podnebie, ktoré nedosahuje viac ako 250 mm zrážok ročne, čo sa odráža v prívalových dažďoch. Priemerné teploty nad 17 °C. Teploty v zime zriedka klesajú pod nulu v noci, zatiaľ čo počas leta môžu maximálne teploty prekročiť 45 °C a priblížiť sa v najkrajnejších prípadoch okolo 50 °C v tieni.

Púšť Tabernas bola hlavnou oblasťou filmovej tvorby v provincii Almería, keď bola v 60. a 70. rokoch známa ako "Európsky Hollywood". Filmovanie tejto púšte sa začalo koncom 50. rokov. Obdobie najväčšieho počtu filmov sa odohralo v 60. a 70. rokoch 20. storočia. V súčasnej dobe sa tu točia filmové scény, reklamy, krátke filmy, videoklipy a medzinárodné filmové scény.

FORT BRAVO / TEXAS HOLLYWOOD sú najdôležitejšie kino štúdiá v Európe, kde bola natočená väčšina filmov Divokého Západu. Začalo to v 60. rokoch, keď taliansky režisér Sergio Leone objavil Tabernas a začal natáčať trháky. Prírodná púšť Tabernas sa stala referenciou v západnom filmovom svete. Filmové sety sú zachované v 100% pôvodnom stave. Fort Bravo točí v súčasnej dobe filmové scény, reklamy, krátke filmy, videoklipy a medzinárodné filmové scény. Špecializuje na westernové predstavenia s koňmi a typický francúzsky tanec kankan. Filmové štúdia Fort Bravo majú americké a mexické mesto, a ponúkajú Saloon-Bar – bar vyzdobený v westernovom štýle; reštauráciu, obchod so suvenírmi a fotoateliér, kde sa môžete obliecť do typických kostýmov Divokého Západu, vyfotiť sa a suvenír zarámovať ako plagát banditu (Wanted). Fort Bravo ponúka bezplatnú jazdu na koni, ktorá je súčasťou vstupenky, a ktorá sa koná v okolí mesta a okolo prírodnej púšte Tabernas. Vstupenka takisto zahŕňa bazén v lete.

OASYS MINIHOLLYWOOD. Na sever od Almérie sa rozprestiera púšť Tabernas. V 60. a 70. rokoch minulého storočia sa v nej nakrúcalo mnoho westernov talianského režiséra Sergia Leoneho. Bol to filmový raj pre Hollywood počas dvoch intenzívnych desaťročí. Po filmovom priemysle tu zostali 3 westernové mestečká, ktoré slúžia ako turistické atrakcie. Jedným z nich je Oasys MiniHollywood, v ktorom sa natáčali napríklad filmy Sedem statočných, Kleopatra, Dobrý, zlý a škaredý, Indiana Jones: Posledná krížová výprava. Pôsobili tu herci a režiséri ako Clint Eastwood, Brigitte Bardot, Anthony Quinn, Claudia Cardinale, Alain Delon, Sean Connery, Raquel Welch a Orson Welles.

V bývalých filmových štúdiách sa nachádza westernový salón, väzenie, banka alebo kancelária šerifa, múzeum kočov a záhrada kaktusov. Niekoľkokrát denne je možné pozrieť si autentický duel kovbojov na koňoch, predstavenie kankánových tancov alebo šou s papagájmi. V cene vstupenky je bazén v letnej sezóne, obchod so suvenírmi, kaviareň, reštaurácia, fotografické štúdio s dobovými kostýmami či jazda na koni. V tomto tematickom parku je aj zoologická záhrada situovaná v samotnej púšti Las Tabernas. Rozprestiera sa na ploche 200 000 m2. Žije tu viac ako 200 druhov živočíchov, od vtákov, cez plazy až po mačkovité šelmy.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904