Feria Málaga 2019

31.07.2019

 

Feria je synonymom osláv mesta, ktoré boli v minulosti pôvodne jarmokom. Letná feria v meste Málaga si pripomína začlenenie Málagy do Kastílskej koruny katolíckymi kráľmi Izabelou Kastílskou a Ferdinandom Aragónskym, ktorí do mesta vstúpili 19. augusta 1487. Augustová feria v Malage sa počas rokov stala jedným veľkým festivalom otvoreného, kozmopolitného a medzinárodného charakteru, ktorý reprezentuje toto mesto. Ešte pred pár rokmi feria v Málage trvala týždeň, no tento rok, je vďaka veľkej popularite z predošlých rokov predĺžená o pár dní. Zvyčajne to bol tretí augustový týždeň, počas ktorého sa konali oslavy v centre mesta, ako aj v tzv. El Real de Cortijo de Torres, počas noci. Tento rok sa oficiálne feria začína vo štvrtok 15. augusta a bude trvať do soboty 24. augusta.

 

Prípravy sú už v plnom prúde. Hlavná nákupná ulica Calle Marqués de Larios alebo hovorovo Calle Larios je v týchto dňoch vyzdobená vo fialových a zelených farbách, farbách Málagy. V centre mesta sa bude od 14. augusta konať denná feria (feria de día), s mnohými stánkami s občerstvením, vínom a tapas, tzv. casetas, atrakciami, koncertami, športovými súťažami, novými expozíciami v múzeách,  býčími zápasmi v býčej aréne Plaza de toros de la Malagueta. Nočná feria sa tak, ako každý rok koná mimo mesta, na pľaci zvanom El Real de Cortijo de Torres, plnom casetas, kde sú diskotéky, koncerty, kolotoče atď. 

 

Tohtoročná predĺžená feria sa síce oficiálne začína vo štvrtok 19. augusta, ale spúšťačom týchto osláv je krásny ohňostroj v sprievode hudby v prístave v stredu, 18. augusta v noci. Môžete sa pripraviť na ulice plné žien vyobliekaných do flamenco šiat s volánmi, veľkými náušnicami a kvetmi vo vlasoch. Mužov taktiež elegantne oblečených v sakách. Nočná feria je ale už pozvoľnejšia. Patrí hlavne mladým, ktorí si užívajú celotýždňovú párty v Reale. Najobľúbenejším pitím je sladký alkohol Cartojal. Je dôležité dodať, že dnes sa už denná a nočná feria prelínajú. To znamená, že v centre mesta sú otvorené bary a reštaurácie tak, ako počas celého roka a feria sa ani tam počas noci nekončí. Takisto nočná feria v Reale sa začína už cez deň.

 

Všetky casetas, kolotoče a iné atrakcie sú počas celého týždňa otvorené už od 12:00. Počas dňa sa teda oplatí ísť s deťmi do Realu užiť si kolotoče, ruské kolo a všetko ostatné, čo je pripravené pre deti. V nedeľu (25.08.), deň po poslednom dni ferie je v Reale tzv. día de niños alebo deň detí, kedy sú tieto atrakcie zvyčajne o polovicu lacnejšie. 

 

Ostatné ferie na západnom pobreží Costa del Sol sa konajú v týchto dátumoch:

Torremolinos: 25. - 29. september

Benalmádena: 14. - 18. august

Fuengirola: 6. - 12. október

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív
Please reload

Tagy