Marocká kuchyňa

06.11.2018

Marocká kuchyňa spája slané so sladkým. Skladá z mäsa, ovocia a zeleniny, ktoré sú sprevádzané rôznymi sladkými a korenistými príchuťami. Typický obed alebo večera obsahuje mrkvu, cibuľu, cesnak, cícer, baklažán, paradajky a papriku. Základnom stravy je samozrejme aj mäso a to hovädzie, kozie, baranie, jahňacie a kuracie mäso, a morské plody. Medzi charakteristické chute patrí aj citrónová šťava, arganový olej, lisovaný za studena, nerafinovaný olivový olej a sušené ovocie. 

Jedným z najdôležitejších prvkov pri príprave jedál je tajine (čítaj tažín). Keramická nádoba, ktorá nesie rovnaké meno, ako jedlo ktoré sa v nej pripravuje. V tejto nádobe sa jedlo pomaly dusí. V podobnej nádobe sa pripravuje aj kuskus, kde sa v spodnej časti varí voda a v hornej sa naparuje kuskus. Tieto pomaly varené jedlá sa pripravujú tradične, na rozdiel od rýchleho mikrovlného ohrievania a vyprážania jedál, ktoré sú škodlivé pre naše telo. Je to napríklad kurací alebo hovädzí tagine, zeleninový kuskus a polievka harira. Pomaly varené jedlá umožňujú mäsu a zelenine udržať vyššiu koncentráciu živín a vitamínov. 

V marockých jedlách sa vo veľkej miere používa korenie ako šafrán, škorica, rasca, kurkuma, zázvor, paprika, koriander, klinček, fenikel, anýz, muškátový oriešok, kmín, čierne korenie a sezamové semienka. Spoločné bylinky v marockej kuchyni zahŕňajú mätu, petržlen, koriander, oregano, majoránku, verbenu, šalviu a vavrín.

V reštaurácii je zvyčajne prvým chodom polievka harira, druhým tagine alebo kuskus. Od začiatku stolovania je na stole položený marocký chlieb, ktorý sa môže zajedať počas ktoréhokoľvek chodu. Po hlavných jedlách zvyčajne prichádza na rad pastela a maslové keksy a zakončenie prichádza v podobe marockého mätového čaju. Dobrú chuť. ;) 

 

 

KUSKUS

Jedným z národných jedál Maroka je kuskus. Je to tradičný dusený pokrm na báze mäsa, zeleniny a strukovín. Samotný kuskus je vyrobený z pšeničnej krupice. Sú to veľmi malé zrná, ktoré narastú počas varenia. Tradične sa suchá krupica roluje ručne a pokvapká vodou, aby sa vytvorili malé zrná, ktoré sa potom varia. Ochucuje sa mrkvou, baklažánom, cícerom, sušeným hroznom a cibuľou.

 

 

TAJINE

 Toto tradičné dusené mäso má vlastnú zmes korenia, ktorej vôňa vám hneď učaruje, keď otvoríte keramickú nádobu, ktorá sa volá rovnako ako jedlo - tajine. Je to hlinený tanier s pokrievkou zo severnej Afriky. Mäso sa varí pomaly. Pripravuje sa kuracie a jahňacie mäso. Je to tiež skvelá voľba pre vegetariánov, pretože zelenina je namočená v omáčke, ktorá absorbuje všetky korenia ako zázvor, kurkuma, rasca a paprika. Niekedy sa obohacuje slivkami, datľami, mandľami, olivami a iným konzervovaným ovocím. Zvykne sa podávať s chlebom alebo kuskusom.  

 

 

MAROCKÝ CHLEB

Marocký chlieb Khubz je plochý a väčšinou sa podáva k tajine - dusenému mäsu, čím umožňuje lepšie si pochutnať na omáčkach a vývaroch. Samozrejme, že najlepšie chutí čerstvo vybratý z pece.

 

 

HARIRA

Marocká polievka Harira sa zvykne jesť nalačno po západe slnka počas posvätného mesiaca ramadánu, kedy Maročania a ostatní arabi počas dňa nejedia, ani nepijú. Touto polievkou zaženú hlad, pretože je veľmi sýta. Obsahuje strukoviny ako šošovica a hrášok, paradajky, a niekedy aj mäso a rezance. 

 

 

MAROCKÝ ČAJ

Marocký čaj je čaj pripravovaný z čerstvej mäty. Dovnútra čajovej konvice sa vloží čerstvá mäta až po vrch spolu s veľkou kockou cukru. Zaleje sa horúcou vodou a môže sa podávať. Servíruje sa nalievaním čaju z konvice do malých pohárov z výšky. Mätovému čaju sa pripisujú vynikajúce diuretické, depuračné a tráviace vlastnosti.

 

 

PASTELA

Vynikajúca zmes sladkého a slaného s vôňou škorice v tradičnom marockom pokrme. Pastela je vlastne mäsový dezert. Zmes pikantného mäsa pomaly vareného v bujóne s chrumkavou vrstvou opražených mandlí so škoricou a cukrom je obalená v krehkých vrstvách krepového cesta. Zmes vo vnútri placky je založená na báze kuracieho mäsa, cibule petržlenu a mandlí. 

 

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív
Please reload

Tagy