Feria de Málaga

 Najväčšia párty v roku sa v Málage začína už túto sobotu 12. augusta 2017.

 

 

Celé mesto sa pripravuje na augustovú feriu, ktorá sa koná každoročne tretí augustový týždeň od soboty (12.8.) do soboty (19.8.). Prípravy sú už v plnom prúde. Hlavná ulica Calle Marqués de Larios je už v týchto dňoch vyzdobená vo farbách Málagy - fialová a zelená. Vstupnú bránu (portada) na hlavnej ulici skrášľuje červená brána s bielymi jazmínovými kvietkami (biznagas).

 

V centre mesta sa koná tzv. denná feria (feria de día) a tá nočná (feria de noche) sa koná na mieste mimo centra vyhradenom na túto udalosť - El Real de Cortijo de Torres alebo jednoducho El Real. Feria sa síce začína až v sobotu, no miestni dobre vedia, že najkrajší je začiatok už v piatok v noci, kedy v prístave oficiálne odštartuje feriu krásny niekoľkominútový ohňostroj v sprievode hudby.

 

Čo to tá feria je? Každé mesto má svoju feriu. Niektoré trvajú len pár dní, iné viac ako týždeň, čo platí aj pre Málagu. Keď sa povie aprílová feria, všetci Španieli dobre vedia, že sa bavíme o tej v Sevillskej. Augustová feria zas patrí Málage. V minulosti sa pod týmto názvom rozumel jarmok. Predávali sa na ňom kone a dobytok. Neskôr sa dobrá kúpa alebo predaj išli zapiť. Dnes je feria veľkou oslavou mesta, leta a dobrej nálady. Ženy sa vyobliekajú do flamenco šiat s volánmi, do uší si dajú veľké náušnice a do vlasov si pripnú kvet. Muži sú elegantne oblečení a na hlavách nosia klobúky. Tak to aspoň zvykne bývať na oficiálnych častiach ferie. Nočná féria patrí hlavne mladým, ktorí si užívajú celotýždňovú párty v stánkoch (casetas) pripravených v Reale. Sú to rôzne diskotéky, stánky s občerstvením, kolotoče a zábava až do rána. Najobľúbenejší pitím je sladký alkohol Cartojal. Na programe nie sú len diskotéky, ale v každom kúte mesta sa počas dňa konajú rôzne kultúrne programy, ako napríklad koncerty, flamenco vystúpenia, býčie zápasy, expozície v múzeách, atď. 

 

Je dôležité dodať, že dnes sa už denná a nočná feria prelínajú. To znamená, že v centre mesta sú otvorené bary a reštaurácie tak, ako počas celého roka a feria sa ani tam počas noci nekončí. Takisto nočná feria v Reale sa začína už cez deň. Všetky casetas, kolotoče a iné atrakcie sú počas celého týždňa otvorené už od 12:00. Počas dňa sa teda oplatí ísť s deťmi do Realu užiť si kolotoče, ruské kolo a všetko ostatné, čo je pripravené pre deti. V nedeľu (20.08.), deň po poslednom dni ferie je v Reale tzv. día de niños alebo deň detí, kedy sú tieto atrakcie zvyčajne o polovicu lacnejšie. 

 

Viac o programe: http://feria.malaga.eu/es/programa/#.WYsiRlFJZPY 

 

¡Viva la feria!

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív
Please reload

Tagy