Pobrežie Andalúzie

13.06.2017

 

Andalúzske pobrežie na juhu Španielska sa tiahne od Costa de la Luz, cez Costa del Sol a Costa Tropical po Costa Almería. Je dlhé takmer 900 km a je domovom nádherných piesočnatých pláží.  

 

Celá autońomna oblasť Andalúzia sa rozdeľuje do ôsmich provincií, z ktorých päť sa nachádza pri mori a tie sú rozkladajú na vyššie spomenutých štyroch pobrežiach. Provincia Huelva a Cádiz sa delia o pobrežie Costa de la Luz. Provincia Málaga sa nachádza na pobreží Costa del Sol. Najkratšie pobrežie Costa Tropical patrí provincii Granada a v neposlednom rade pobrežie provincie Almería na východe Andalúzie sa volá Costa Almería

 

Costa de la Luz - Huelva

Costa de la Luz Huelva sa rozprestiera od ústia rieky Guadiana, na hranici medzi Španielskom a Portugalskom po ústie rieky Guadalquivir, ktorá oddeľuje provincie Huelva a Cádiz. Toto pobrežie obmývané Atlantickým oceánom je známe svojim svetlučkým pieskom a vynikajúcou gastronómiou. 

Letoviská pobrežia Costa de la Luz - Huelva: Huelva, Punta Umbría, Isla Cristina

 

 

Costa de la Luz - Cádiz

Jeho poloha na najjužnejšom mieste Pyrenejského polostrova a jeho vynikajúce podnebie ho urobilo objektom túžby po tisícročia, ktoré si želali Gréci, Rimania, Vizigóti aj Mauri. Pobrežie sa tiahne pozdĺž 200 km polostrova. Pláže majú zlatistý jemný piesok. Je to miesto, kde sa stretáva Stredozemné more s Atlantickým oceánom a ktoré si za letnú dovolenku vyberajú mnohokrát aj samotní Španieli. 

Letoviská pobrežia Costa de la Luz - Cádiz: San Roque, La Línea de la Concepción, Gibraltar, Algeciras, Tarifa, Cádiz, Sanlúcar de Barrameda

 

 

Costa del Sol

Toto pobrežie obmývané Stredozemným morom sa rozprestiera pozdĺž viac ako 150 kilometrov provincie Málaga na juhu Pyrenejského polostrova. Jeho názov, "Pobrežie slnka" alebo "Slnečné pobrežie", nie je náhodné: s viac ako 325 slnečnými dňami ročne a príjemným podnebím je rajom s plážami, ktoré vyhovujú každému vkusu. 

Pri pobreží Costa del Sol sa nedajú nespomenúť aj jeho luxusné prístavy, z ktorých najznámejšie sú Puerto Banús v meste Marbella, Puerto Sotogrande v San Roque a prístav Muelle Uno v Málage.

Letoviská pobrežia Costa del Sol: Nerja, Málaga, Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Mijas, La Cala, Marbella, Estepona

 

 

Costa Tropical

Pobrežie Costa Tropical, ktoré sa nachádza medzi pobrežiami Costa del Sol a Costa Almería, sa nachádza vo výnimočnom pásme krajiny s bezkonkurenčnými podmienkami a atrakciami pre vynikajúcu dovolenku pri Stredozemnom mori.

Letiviská pobrežia Costa Tropical: Motril, Almuñécar

 

   

 

Costa Almería

V južnej časti Pyrenejského polostrova sa nachádza pobrežie Costa Almería, ktoré sa rozkladá pozdĺž Stredozemného mora. Táto oblasť je veľmi nezvyčajná: niektoré oblasti sú púšťové, iné hornaté. Pláže sú piesočnaté a skalnaté, ale vyskytujú sa tu aj duny. Jednoznačné však je, že toto pobrežie poskytuje širokú škálu voľnočasových aktivít.

Letoviská pobrežia Costa Almería: Mojácar, Cabo de Gata, Almería, Roquetas de Mar

 

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív
Please reload

Tagy