Michelin Marbella Málaga

Potrpíte si na dobré jedlo? Robíte dobre! Na pobreží Costa del Sol nájdete hneď niekoľko skvelých reštaurácií, ktoré určite ulahodia Vašim zmyslom. 

 

 

Dani García, Marbella

 

Reštaurácia Dani García je súčasťou luxusného hotela Puente Romano. Nachádza sa v prestížnej štvrti Golden Mile v Marbelli. Kuchyňa kuchára Dani García je založená na kontrastoch, ktorá si ale zároveň zachováva tradičnú chuť andalúzskej kuchyne. Kontrasty jej tradičných receptúr sa hrajú s textúrami, kontrastom chuti a protikladom studeného a teplého. Stručne povedané, nachádzate sa pred kulinárskou brilianciou, ktorá vie ako skombinovať tradičné s avantgardným voči zaužívanému.

 

Šéfkuchár: Dani García (2 Michelinské hviezdy)

Priemerná cena: 80 EUR+ 

Otváracie hodiny: pondelok až sobota, od 13:30 do 15:30 a od 19:30 do 22:30

 

 

El Lago - Marbella

 

 

Michelinská reštaurácia El Lago sa nachádza v rezorte Greenlife Golf a ponúka jedinečný výhľad na krásne upravené golfové ihrisko a jazero, ktoré sa v ňom nachádza. Je jednou z najpokojnejších oblastí Marbelle, kde si môžete pochutnať na tom najlepšom z tradičnej andalúzskej a stredomorskej kuchyne v kombinácii s modernými prvkami.

 

El Lago je reštaurácia, ktorá má v skutku vynikajúcu a prepracovanú kuchyňu. Vyniká takisto svojou vínnou kartou so širokým výberom a dôraz kladie na vína prvotriednej kvality. Reštaurácia El Lago má v meste Marbella svoje čestné prestížne miesto. 

 

Šéfkuchár: Diego del Río (1 Michelinská hviezda)

Priemerná cena: 50 EUR +

Otváracie hodiny: utorok až nedeľa, od 20:00 do 22:30

 

 

Messina, Marbella

 

Reštaurácia Messina sa nachádza na hlavnej avenide v meste Marbella. Svojou Michelinskou hviezdou sa pýši od roku 2016. Je jednou z najlepších reštaurácií na pobreží Costa del Sol.

 

Jedálny lístok ponúka produkty kreatívnej kuchyne, kde sú stále prítomné lokálne výrobky, ako výrobky z kozieho mlieka, čerstvé ryby a morské plody z pobrežia Marbelle. Vo všetkých pokrmoch je poznať skvelú techniku s jednoduchou a elegantnou prezentáciou.

 

Šéfkuchár: Maurio Guiovanini (1 Michelinská hviezda)

Priemerná cena: 40 EUR+

Otváracie hodiny: pondelok až sobota, od 20:00 do 00:00

 

 

Skina, Marbella

 

Reštaurácia Skina je miesto, ktoré rastie každý deň a pritom ostáva stále malé. Zamaskovaný labyrint v historickom centre mesta, ktoré ho šatí. Malé miestečko je ideálnym spojením kreativity, tradície, umenia a chuti.

 

Morské plody zohrávajú dôležitú úlohu v tejto kuchyni. Výber toho najlepšieho na základe ročného obdobia závisí od rannej ponuky na trhu v Marbelli. Kuchyňa stavia na tradíciu a miestne andalúzske produkty. Aj keď vinárnička nemá veľmi široký výber vín, ale vína, ktoré ponúka sú veľmi starostlivo vyberané. 

 

Šéfkuchár: Jaime Puigdengolas (1 Michelinská hviezda)

Priemerná cena: 90 EUR+

Otváracie hodiny: utorok až nedeľa, od 13:30 do 15:30 a od 19:00 do 23:00

 

 

José Carlos García, Málaga

 

Reštaurácia José Carlos García sa nachádza v prístave v meste Málaga. Jej šéfkuchár patrí ku generácii domácich profesionálov, ktorí sa zaradili medzi elitu národnej kuchyne. S jednou Michelinskou hviezdou vo svojom vrecku tento kuchár z Málagy stavil na inováciu a odvahu, ktorú hľadal pri mori a stavil na produkty pobrežia Costa del Sol. José Carlos García dovoľuje ukázať svoju kuchyňu z miesta, ktoré je priam vložené medzi Stredozemným morom, pevnosťou Alcazaba a katedrálou v Málage.

 

Šéfkuchár: José Carlos García (1 Michelinská hviezda)

Priemerná cena: 60 EUR+ 

Otváracie hodiny: utorok až sobota, od 13:00 do 15:00 a od 20:00 do 22:00

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív
Please reload