El Torcal, Antequera

Prírodná rezervácia El Torcal de Antequera sa nachádza 50 km od Málagy a je ideálnym miestom na odpútanie sa od rušného mesta.  

 

 

V tejto prírodnej rezervácii sa na ploche 12 metrov štvorcových nachádzajú pokrútené vápencovité piliere, ktoré pred 200 miliónmi rokov tvorili morské dno. Dnes sa týčia do výšky 1336 metrov nad morom.

 

El Torcal má niekoľko verejných turistických chodníkov. Oranžová trasa (ruta naranja), najdlhšia, má 3,7 km a umožňuje návštevníkom dostať sa pešo od parkoviska až po prírodný park. Žltá trasa (ruta amarilla) je miernejšia. Je to 3 km okruh od návštevníckeho centra (Centro de Visitantes), cez El Torcal Alto, oblasť, ktorá ponúka nádherné panoramatické výhľady. Najkratšia, zelená trasa (ruta verde) má len 1,5 km je to skrátená verzia žltej trasy. Ideálna je pre návštevníkov s deťmi.

 

Trasy sú otvorené pre verejnosť, sú bezplatné a označené tak, aby ich mohol prejsť ktokoľvek, bez toho, aby na to potreboval povolenie. Info centrum samozrejme organizuje aktivity a trasy mimo verejných trás. S profesionálnym sprievodcom si môžete prejsť napríklad trasu "Ruta de los Ammonites", ktorá odhaľuje morské fosílie, rôzne útvary, ktoré sa tu zachovali a takisto prítomnosť človeka v tejto oblasti. Ďalšou veľmi zaujímavou trasou je "El Torcal Bajo de la Luna Llena", kedy si so sprievodcom môžete pozrieť nádherný západ slnka, sledovanie nočnej oblohy a spln mesiaca. Je tu príjemne svieži vzduch, takže ak sa rozhodnete ísť napríklad na nočnú prehliadku, určite sa dobre oblečte a samozrejmosťou je turistická obuv.  

 

Odporúča sa nevychádzať z vyznačených chodníkov, pretože je veľmi ľahké dezorientovať sa v tejto oblasti. Navyše, terén je veľmi kamenistý, nepravidelný a veľmi klzký. Požaduje sa taktiež, aby návštevníci dbali ohľad na prírodnú oblasť, ktorú sa rozhodli navštíviť a nezanechávali žiaden odpad, a aby rešpektovali faunu a flóru a všetky prírodné zložky (skameneliny, minerály, atď.)

 

 

 

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív
Please reload

Tagy