Feria del Caballo

Feria koní, vyhlásená za udalosť Medzinárodného turistického záujmu, ponúka návštevníkom od 13.  do 20. mája 2017 možnosť zažiť veľkolepú show v andalúzskom meste Jerez de la Frontera. Nebude chýbať tradičné sherry, flamenco a jazda na koňoch.

 

 

Jerez oslavuje vo veľkom štýle svoj najobľúbenejší festival. Týždeň, na ktorý miestni čakali celý rok, sa koná v parku Parque González Hontoria. Priestor sa zaplní tzv. casetas, stánkami s občerstvením, výčapným pultom, kde sa popíja sherry a miestne špeciality. Feria koní ponúka svojím návštevníkom možnosť ochutnať miestne vínko, nechať sa uniesť flamencom a zažiť neopakovateľnú atmosféru jazdeckej show. Radosť, ktorú prináša Jerez počas jedného týždňa zdôrazňuje jedinečnosť tohto mesta, ktoré je turistickým lákadlom. Počas ferie Jerez de la Frontera, klenot Andalúzie, žiari viac ako inokedy a oslavuje to najlepšie, čo v tomto regióne nájdeme: kone, flamenco a víno.

 

Jazdecké aktivity ako súťaže, drezúra a výstava kočov sa konajú na rôznych miestach mesta počas celého týždňa. V časti mesta vyhradenom pre jarmoky (el Real) sú sprievody koní, kde sú tieto zvieratá bez pochýb absolútnymi protagonistami. Od stredy 17. mája je feria sprevádzaná kočmi s jazdcami a jazdkyňami, čo je jedno z najatraktívnejších a najoriginálnejších predstavení. Počas ferie sa takisto konajú módne prehliadky v štýle flamenco. Býčia aréna sa zaplní nadšencami tohto tradičného športu. Jerez de la Frontera je síce malé, ale svojim spôsobom veľmi tradičné španielske mesto, ktoré sa oplatí navštíviť. 

 

 

 

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív
Please reload

Tagy