Biele andalúzske dedinky

Mijas

 

Biela andalúzska dedinka na kopci, kde taxíky nahradili oslíky.

Ak ste sa ocitli v Andalúzii a máte chuť si pozrieť jednu z jej typických bielych dediniek, Mijas Pueblo by ste nemali vynechať. Samotnú dedinku a jej okolie si stihnete prejsť za jeden deň. Strmé uličky sú úzko spojené s ikonickým spôsobom dopravy, oslíkmi, ktoré Vás prevezú po dedinke, tzv. burro-taxis. Poskytnú Vám pohľad na staromódny a tradičný spôsob dopravy. Historické pamiatky ako kaplnka Ermita Virgen de la Peña, kostol Iglesia de la Inmaculada Concepción, býčia aréna (jediná hranatá aréna) a historicko-etnologické múzeum je to, čo sa v Mijas oplatí navštíviť. V miestnych obchodíkoch so suvenírmi si môžete kúpiť remeselné výrobky so zdobenej keramiky a kožené výrobky. Vynechať by ste nemali ani miestnu gastronómiu aj vďaka reštauráciám, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na celé pobrežie a za dobrej viditeľnosti aj na Afriku. Ochutnať sa oplatí okrem studených polievok ako gazpacho či salmorejo aj miestnu špecialitu migas (kúsočky opraženého chleba s rôznymi ingredienciami, napr. klobásou, rybami alebo ovocím). S pohárom vínka Vám bude určite chutiť lepšie. 

 

 

 

Frigiliana

 

Vyhlásená za jednu z najkrajších dediniek v Španielsku.

Toto malebné miesto sa nachádza v najvýchodnejšej časti Málagy. Je jedným z miest, ktoré si najviac zachovalo svoju arabskú minulosť. Zrúcanina maurského hradu, kostolík Iglesia de San Antonio de Padua alebo archeologické múzeum sú niektoré z atrakcií tohto pokojného miesta. Túlanie sa po jej krásnych uličkách Vám zaberie jedno doobedie. Výlet si môžete predĺžiť o zastávku v rovnako krásnom mestečku na pobreží nazývanom Nerja. 7 km piesočnatých pláží a jaskyne sú to, čím sa Nerja pýši. Ďalším lákadlom tohto mestečka je samozrejme gastronómia, ktorá vyniká vo vynikajúcej príprave rybacích špecialít. 

 

 

Casares

 

Biele mestečko s krásnymi výhľadmi na okolité mestá na pobreží. 

Kľukaté uličky pripomínajúce labyrint je to čo robí túto dedinku krásnou a zaujímavou. V hornej časti dedinky nájdete niektoré pozostatky maurksého hradu. Odtiaľ sa môžete pokochať neuveriteľnými výhľadmi na krásne hory obklopujúce toto miesto alebo takisto aj na Gibraltársky prieliv. Dedinka Vás očarí svojou históriou ako je kaplnka Ermita de San Sebastian, rodný dom známeho andalúzskeho politika Blas Infante a kaplnka Ermita de la Virgen del Rosario del Campo. Schladiť sa môžete na plážach v Estepone, alebo o trochu ďalej v Marbelli. Ak si prajete zostať, určite nevynechajte miestnu kuchyňu a skvelé tapas.

 

 

Júzcar

 

Bývalá biela andalúzska dedinka. Dnes dedinka Šmolkov.

Dedinka Júzcar bola kedysi bielou dedinkou nachádzajúcou sa blízko Rondy. V roku 2011 sa však zmenila na modrú. Všetko sa začalo natáčaním filmu Šmolkovia 3D. Modré domy, modrý kostol, modrý cintorín i modrá radnica. Obyvatelia dedinky mali možnosť nechať premaľovať dedinku do pôvodného stavu, ale rozhodli sa ponechať jej modré čaro a takto ťažiť z narastajúceho turizmu. Predtým si bielu dedinku prichádzalo pozrieť len niekoľko stoviek turistov za rok. Dnes navštevuje dedinku Šmolkov 250 turistov za deň. Modrá bola v tomto prípade viac než dobrou. Čo Vy na to? 

 

 

 

Zdieľaj na Facebooku
Please reload

Najnovšie

28.03.2019

Please reload

Archív