Najbohatšie stredoveké mesto na svete.
Celodenný výlet s transferom z Costa del Sol. Deň v Seville začneme prechádzkou pri rieke Guadalquivir (Río Grande - Veľká rieka) od mosta la Triana smerom k strážnej veži Torre del Oro. Odtiaľ je už len na skok od historického centra, kde si obzrieme katedrálu s vežou La Giralda a kráľovský komplex Alcázar. Pred obedom odporúčame prechádzku útulnou štvrťou Barrio de Santa Cruz, kde si na obed určite dajte výborné sevillské tapas. V rámci výletu je čas na plavbu loďou po rieke Guadalquivir.
1/7

Sevilla

Príbeh Sevilly je podobný, ako u väčšiny andalúzskych miest. Najprv Feničania, Kartágenci, Rimania, Vizigóti, Mauri, Španielske kráľovstvo... každé obdobie zanechalo svoju pečať, určite sa však najviac spája s Krištofom Kolumbom a následným zlatým vekom Španielska. Do Seville prúdili lode s nákladom z Nového sveta a prispievali k bohatstvu mesta. Aj dnes je Sevilla moderné mesto, návšteva ktorého patrí k MUST SEE každého cestovateľa. 

Dôležité informácie:

 

  • Minimálny počet osôb: 4
  • Odchody z Costa del Sol: Malaga smer Estepona 
  • Dĺžka výletu: 10 hodín
  • Zvýhodnené ceny pre skupiny väčšie ako 8 osôb 

Čo navštívime:

ALCÁZAR
Palácový komplex z maurského obdobia, zapísaný na zozname pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a dodnes slúžiaci španielskej kráľovskej rodine.

TORRE DEL ORO

Strážna veža na brehu rieky Guadalquivir, symbol zlatého veku Španielska. 

 

ULICAMI SEVILLE

Prechádzka mestom okrem pamiatok ponúka aj nádych atmosféry tohto jedinečného mesta.

 

PLAVBA VYHLIADKOVOU LOĎOU

Zažijete pocity moreplavcov, ktorí sa vrátili z Ameriky a videli všetky krásy tohto mesta priamo z paluby lode na rieke Guadalquivir. 


 
Vedeli ste, že?
 
  • Veža Giralda (pôvodne minaret) bola svojho času najvyššou stavbou na svete (100 m)

  • Výstavba katedrály sa začala pamätnou vetou: "Postavíme chrám tak veľký, že si celý svet o nás bude myslieť, že sme blázni." Výsledkom je tretia najväčšia katedrála na svete.

  • Cestovateľom aj po smrti. Krištof Kolumbus zomrel vo Valladolide, odkiaľ jeho ostatky previezli do Sevilly, následne do Santo Dominga, neskôr do Havany, aby sa pri príležitosti 400. výročia objavenia Ameriky vrátili späť do Seville.

  • Legendárna, i keď fiktívna postava Dona Juana bola inšpirovaná skutočným životom Dona Miguela de Mañara zo Seville.

  • Sevilla sa stala inšpiráciou diel ako Bizetova Carmen, Rossiniho Barbier zo Seville, Verdiho Sila osudu, Beethovenovho Fidelia, ako aj Mozartových Dona Giovanniho a Figarovej svadby a iných.

Áno, chcem vidieť Sevillu... 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904