Veľká Noc v Málage
Svätý týždeň Málaga

23. marec 2018 - 30. marec 2018

 

Veľkolepý zážitok v podaní španielskych procesií je zaradený aj do nehmotného svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Procesie sú pochody zobrazujúce vstup Ježiša Krista do Jeruzalema, jeho umučenie a smrť. Začínajú sa Kvetnou nedeľou a končia sa Nedeľou Zmŕtvychvstania.

Tradícia procesií sa začala, keď katolícki panovníci dobyli Málagu v 15. storočí a v meste sa vytvorili prvé bratstvá. Ako boj proti narastajúcemu protestantizmu cirkev podporila iniciatívu vyjsť so sochami a trónmi do ulíc. Dnes tieto náboženské sprievody zoskupujú ľudí presúvajúcich sa s veľkými trónmi, na ktorých sú sochy Ježiša a Márie, po úzkych uličkách i širokých avenidách. Väčšinu trónov sprevádzajú kapely, ktoré hrajú na bubny a trúbky smutné tóny s veľkolepým pátosom. Vo vzduchu cítiť vôňu kadidla. Ľudia si pripomínajú najväčší kresťanský sviatok v roku.

Balíček Veľká Noc Málaga 2018

Termín: 26 03 – 02 04 2018 (8 dní / 7 nocí)

Cena na osobu 535 Eur*

Cena zahŕňa:

 • 7x nocľah v 4* hoteli s polpenziou

 • výlet do Granady so vstupom do Nazriho palácov v Alhambre

 • letiskové transfery

 • služby sprievodcu a delegáta 24/7

*letenky nie sú zahrnuté v cene (odlety z Bratislavy, Viedne, Budapešti, Krakowa)

   Itinerár pobytu:

 • 26. marec 2018 - prílet z Bratislavy do Málagy, prívítanie na letisku, presun na hotel.

 • 27. marec 2018 – Výlet do Granady. GRANADA - Granátové jablko. Posledné maurské mesto, ktorého dobytím Izabela Kastílska a Ferdinand Aragónsky zjednotili Španielsko. ALHAMBRA - vrcholné diela maurskej architektúry - Nasridiovské paláce so záhradami, akoby z rozprávok tisíc a jednej noci v priamej konfrontácii s vrcholovým dielom renesančnej architektúry - palácom Karola V. Svojrázne štvrte pod hradbami, arabská Albayzín a cigánska Sacromonte. Zrod flamenca, katedrála a pohrebisko kráľov, jedna z najstarších univerzít na svete, toto všetko patrí k zaujímavostiam a krásam tohto mesta. Nie nadarmo sa hovorí, že nie je nič horšie, ako byť slepým v Granade...

 • 28. marec 2018 – Miércoles Santo – El Rico. Legenda bratstva El Rico vraví, že počas vlády kráľa Karola III, v 18. storočí sa rozšírila epidémia cholery a Málaga nemala hombres de trono, ktorí by niesli trón. Väzni požiadali bratstvo, aby mohli niesť trón Ježiša. Urobili tak a na konci procesie sa vrátili späť do väzenia. Keď sa o tom dozvedel kráľ, ako vyjadrenie vďaky dal bratstvu privilégium oslobodiť každý rok počas svätého týždňa jedného väzňa. A tak je tomu aj dodnes. Proces výberu väzňa, ktorý je počas procesie oslobodený, je veľmi prísny a prechádza cez niekoľko autorít, ktorý o tomto kroku rozhodujú.

 • 29. marec 2018Jueves Santo – Legionarios. V Zelený Štvrtok do Málagy prichádzajú legionári zo španielskych miest Ceuta a Melilla, nachádzajúcich sa v Afrike. Vylodia sa vo štvrtok ráno v prístave spievajúc svoju hymnu. Motívom prítomnosti ozbrojených síl légie je sprievod Krista nazývaného Cristo de la Buena Muerte bratstva Mena.

 • 30. marec 2018 – voľný deň

 • 31. marec 2018 – voliteľný výlet (Ronda, Gibraltár)

 • 1. apríl 2018 – voliteľný výlet (Ronda, Gibraltár)

 • 2. apríl 2018 –  Transfer na letisko. Odlet z Málagy do Bratislavy.

1/7

1/7

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904