Roquetas de Mar

Západne od mesta Almería sa rozkladá rozkladá pomerne rušná obec Roquetas de Mar. Dedinka s rybárskou tradíciou sa behom posledných rokov stala vyhľadávaným rekreačným strediskom. Návštevníci si môžu vychutnať monumenty ako hrad Castillo de la Roquetas alebo Santa Ana. Lákavé sú predovšetkým široké a do ďaleka tiahnúce sa pieskové a veľmi čisté pláže, ocenené modrou vlajkou. Na väčšine pláží máte možnosť si za malý poplatok prenajať lehátka a slnečníky, alebo si môžete vyskúšať niektorý z vodných športov. Vďaka miernemu podnebiu je Roquetas vynikajúcou lokalitou pre celoročnú rekreáciu. 

Roquetas má takisto vynikajúcu infraštruktúru vrátane zón venovaných deťom. Diaľnicou, ktorá nasleduje po pobreží, sa dostanete do prírodnej rezervácie Punta Entinas-Sabinar, kde nachádza útočisko komunity plameniakov, kačíc a veľký počet morských vtákov, ako sú kormorány alebo čajky.  

Roquetas de Mar je andalúzske mesto s takmer sto tisíc obyvateľmi, ktoré sa nachádza len 18 km od Almeríe. S množstvom histórie a obrovskou rybárskou tradíciou každoročne víta tisíce turistov, ktorí si chcú vychutnať neuveriteľné podnebie, nedotknuté pláže, dobrú gastronómiu a širokú škálu voľnočasových aktivít a zábavy. Priemerné ročné zrážky tohto suchého stredomorského mesta zastupuje len 25 dní v roku. Ročná teplota v Roquetas de Mar je v priemere 19ºC. Letá sú zvyčajne príjemne teplé, takže ak sa chystáte do Roquetas v mesiacoch jún, júl, august a september, nebudete sa chcieť vyjsť z vody.

Roquetas de Mar má pravidelné autobusové spojenie s okolitými mestami a letoviskami. Približne 45 km na východ sa nachádza prírodná rezervácia Cabo de Gata

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904