Rincón de la Victoria

Východná časť pobrežia Málagy nepredstavuje takú mieru transformácie ako západná. Stále je tu možné nájsť nepreľudnenú pláž alebo anonymnú nudistickú zátoku. Takmer všetky dedinky v tejto oblasti sú rybárske, menej známe a majú ďaleko od masového turizmu. Pestujú sa tu tropické plodiny ako mango a avokádo.

Rincón de la Victoria je rezidenčná a zároveň rybárska dedinka. Medzi časťou La Cala del Moral a Rincónom sa nachádza jaskyňa Cueva del Tesoro (Cueva del Higuerón), alebo tzv. jaskyňa pokladu, ktorá má morský pôvod. Je v nej možné vidieť stalaktity a stalagmity, jazerá, zvyšky jaskynných obrazov, objekty a pozostatky patriace do paleolitu.

Táto pobrežná dedinka sa nachádza len 12 kilometrov východne od Málagy a to je dôvod prečo si tu mnoho ľudí rozhodlo nájsť svoje letné sídlo. Rincón má 9 kilometrovú pláž, skvelú promenádu ideálnu pre pešiu turistiku alebo beh. Na pobreží je vidieť aj staré veže, ktoré sa predtým používali na varovanie pred príchodom pirátov dymovými signálmi počas noci.

Pre golfistov sa v Rincóne nachádza jedno nádherné 18-jamkové golfové ihrisko zvané Añoreta s nádhernými panoramatickými výhľadmi na more.

Najpopulárnejšou fiestou v Rincóne je oslava Virgen del Carmen, ktorá je patrónkou tejto dedinky a zároveň patrónkou námorníkov a rybárov. V období okolo 16. júla plachtí po uliciach a mori, aby požehnala všetkých obyvateľov. Sprevádza ju mnoho člnov so záťahovými sieťami a desiatkami ľudí, ktorí si pripomínajú a ctia tých, ktorí stratili svoj život vo vodách.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904