POTULKY PO ANDALÚZII

Spoznajte históriu a prítomnosť štyroch rôznych andalúzskych miest za šesť dní s ubytovaním priamo na pláži s raňajkami v letovisku Fuengirola na pobreží Stredozemného mora.

Program poznávacieho zájazdu s výletmi: 

1. deň - Prílet 
Stretnutie s delegátom na letisku
VIP transfer na hotel Ilunion****, Fuengirola
Check in na hoteli

 

2. deň - Výlet do Málagy
MALAGA je vstupnou bránou Andalúzie a je Andalúziou súčasnosti. Aj keď je Malaga jedným z najstarších miest na svete, dnes je synonymom moderného umenia. Odkaz rodáka Pabla Picassa je citeľný v množstve galérií, kultúrnych podujatí, architektúre i bežnom živote. A to všetko pod hradbami starobylej pevnosti Alcazaba, v okolí rímskeho amfiteátra či mohutnej katedrály. Malaga je otvorené múzeum – stačí sa prechádzať s otvorenými očami.
Čo navštívime:
ALCAZABA a RÍMSKY AMFITEÁTER - Maurská pevnosť z 11. storočia, patrí k najzachovalejším v celej Andalúzii. Pri rekonštrukčných prácach v 50. rokoch bol pod jej múrmi odkrytý amfiteáter z čias rímskeho osídlenia.
JEDNORUKÁ KATEDRÁLA - Španieli majú na nedorobené katedrály patent. Nádherná katedrála, ktorú aj keď stavali vyše 2 stoviek rokov, nikdy ju úplne nedokončili. 
RODNÝ DOM P. PICASSA - V dome, kde sa tento najslávnejší španielsky maliar narodil je prehliadka artefaktov, ale aj malá zbierka diel. PRECHÁDZKA “STAROU” A “MODERNOU” MALAGOU - Prechádzka Marqués de Larios s obchodmi tradičných i svetových značiek a modernou promenádou je najlepšou ukážkou rôznych tvárí Malagy.
 

V cene výletu je zahrnutý vstup do rodného domu Pabla Picassa

3. deň - Výlet do Granady spojený s návštevou maurskej pevnosti Alhambra
GRANADA - Granátové jablko. Posledné maurské mesto, ktorého dobytím Izabela Kastílska a Ferdinand Aragónsky zjednotili Španielsko. ALHAMBRA - vrcholné diela maurskej architektúry - Nasridiovské paláce so záhradami, akoby z rozprávok tisíc a jednej noci v priamej konfrontácii s vrcholovým dielom renesančnej architektúry - palácom Karola V. Svojrázne štvrte pod hradbami, arabská Albayzín a cigánska Sacromonte. Zrod flamenca, katedrála a pohrebisko kráľov, jedna z najstarších univerzít na svete, toto všetko patrí k zaujímavostiam a krásam tohto mesta. Nie nadarmo sa hovorí, že nie je nič horšie, ako byť slepým v Granade...
Čo navštívime:

ALCAZABA - najstaršia časť Alhambry s mohutnými hradbami a obrannými vežami. Toto miesto ponúka krásne výhľady na okolie.
PALÁCOVÝ KOMPLEX NASRI - maurské paláce z obdobia vrcholu Nasridiovskej dynastie, s typickými mramorovými stĺpami, arkádami, patinovými stropmi a jemnou štruktúrou v priamej konfrontácii s vrcholom renesančnej architektúry v podobe paláca Karola V.
GENERALIFE - letohrádok a záhrady plné fontán, jazierok a altánkov v štýle Tisíc a jednej noci
ALBAYZÍN - charakteristická štvrť s typickou arabskou architektúrou remeselníkov
KRÁĽOVSKÁ HROBKA/KATEDRÁLA - v bočnej kaplnke mohutnej katedrály sú uložené sarkofágy kráľovského páru.
V cene výletu je zahrnutá kompletná prehliadka Alhambry a vstup do palácového komplexu Nasri

4. deň - Výlet do Rondy - VARIANTA A

RONDA - Mesto nad vyše sto metrovými roklinami El Tajo symbolizuje húževnatosť Andalúzanov v boji s prírodou a nepriateľmi. Ako posledné sa podrobilo Maurom, a ako jedno z posledných bolo získané naspäť španielskym kráľovstvom. Zažilo genocídy obyvateľstva v časoch španielskej inkvizície, perzekúcie obyvateľstva za čias napoleonských vojen i španielskej občianskej vojny. A vždy znovu mesto vstalo z popola. Španielska oslava súboja človeka s mocnou prírodou je korida, a preto nie je prekvapujúce, že najstaršia sa nachádza práve v Ronde. 

Čo navštívime: 

BALKÓN / HEMINGWAYOVA PASÁŽ - Dych vyrážajúci výhľad na panorámu okolia Rondy a prechádzka po pasáži nad útesmi kaňonu. 

CORRIDA GOYESCA - Najstaršia aréna v Španielsku. Aréna, zázemie a múzeum jej bohatej histórie (Vstupné nie je zahrnuté v cene.)

PUENTE NUEVO - Most - poznávací znak Rondy, spája stare a nové mesto nad 120 m kaňonom El Tajo. 

EL TAJO - Zostup do kaňonu El Tajo popri stĺpoch Puente Nuevo dáva inú perspektívu pohľadu na mesto. 

PALÁC MAURSKÉHO KRÁĽA - PALACIO DEL REY MORO - Starobylá maurská pevnosť maurských kráľovských dynastií s kúpeľmi a magickou izbou. (Vstupné nie je zahrnuté v cene výletu)

ULIČKAMI RONDY - Uličky s obchodíkmi a kaviarničkami poskytujú aj dnes ten istý inšpirujúci pocit, ako umelcom minulých storočí.

4. deň - Výlet do bielej dedinky Mijas - VARIANTA B

MIJAS - Medzi dôležité turistické destinácie pobrežia Costa del Sol patrí bez pochyby Mijas Costa a Mijas Pueblo. Mijas pueblo, sa takisto ako Benalmádena Pueblo, nachádza na kopci, teda ďalej od pobrežia. V dedinke nájdeme male typické andalúzske domčeky, namaľované nabielo a umiestnené na kopci. Mijas je miesto, ktoré vám prinesie celý rad príjemných zážitkov pre vaše zmysly, pretože si tu môžete pochutnať na vynikajúcej gastronómii. Kvalitný med a domáci chlebík sa oplatí ochutnať.

5. deň - Výlet na Gibraltár - VARIANTA A
THE ROCK. GIB. JABEL TARIK. MONS CALPE. HERAKLOVE STĹPY - história tohto územia bola búrlivá od prvopočiatkov dejín až doposiaľ. Tadiaľto migrovali predkovia homo sapiens z Afriky do Európy, pre grécku i rímsku kultúru predstavovali Heraklove stĺpy koniec obývateľného sveta. Práve tu začala invázia muslimov na Pyrenejský poloostrov v roku 711 n.l., aby po vyše 700 ročnej maurskej nadvláde troch storočiach španielskej vlády ju od roku 1704 až doposiaľ vystriedal život pod “večnou” britskou korunou. A britská vlajka bude na skale viať dovtedy, až z nej neodíde posledný makak. Cez tento bod migrovali národy, migrujú sťahovavé vtáky, delfíny a veľryby, a už desaťročia je stabilnou destnáciou turistov na absolútnom juhozápade Európy.
Čo navštívime:
KOLÓNIA MAKAK MAGOT - Jediná komunita voľne žijúcich opíc v Európe. Hovorí sa, že ak opustí skalu posledný makak, tak bude musieť opustiť Gibraltár aj posledný Brit.

DOWNTOWN of GIBRALTAR - Prejdeme sa po typicky britských uličkách s červenými telefónnymi búdkami a poštovými schránkami, obchodíkmi so suvenírmi, sklárskou dieľňou a reštauráciami s typickým Fish & Chips. Main Street, Casamates Square, Trafalgar Cemetery…
EUROPA POINT - Najjužnejší bod. Kultové miesto motorkárov a pútnikov, ktorí sa rozhodli prejsť naprieč Európou.

V cene výletu je zahrnutý vstup do ST.MICHAEL´S CAVE, UNDER SIGE TUNNELS
 

5. deň - Výlet do Seville - VARIANTA B
SEVILLA - Príbeh Sevilly je podobný, ako u väčšiny andalúzskych miest. Najprv Feničania, Kartáginci, Rimania, Vizigóti, Mauri, Španielske kráľovstvo... každé obdobie zanechalo svoju pečať, určite sa však najviac spája s Kryštofom Kolumbom a následným zlatým vekom Španielska. Do Sevilly prúdili lode s nákladom z Nového sveta a prispievali k bohatstvu mesta. Aj dnes je Sevilla moderné mesto, návšteva ktorého patrí k MUST SEE každého cestovateľa. 

Čo navštívime:

KATEDRÁLA a GIRALDA - Monumentálna katedrála pýšiaca sa mnohými naj. Giralda – symbol Seville – je priľahlá zvonica, prestavaná z predošlého minaretu. V katedrále sa nachádza hrobka Kryštofa Kolumba. 

ALCAZAR - Palácový komplex z maurského obdobia, zapísaný v zozname pamiatok svetového svetového dedičstva UNESCO a dodnes slúžiaci kráľovskej rodine.

TORRE DEL ORO - Strážna veža na brehu rieky Guadaquivir, symbol zlatého veku Španielska. 

ULICAMI SEVILLY - Prechádzka mestom okrem pamiatok ponúka aj nádych atmosféry tohto jedinečného mesta 

PLAVBA VYHLIADKOVOU LOĎOU - Zažijete pocity moreplavcov, ktorí sa vrátili z Ameriky a videli všetky krásy tohto mesta priamo z paluby lode na rieke Guadaquivir. 

6. deň - Odlet
Check out na hoteli
VIP transfer na letisko

VARIANTA A

Cena zahŕňa:

- 5x ubytovanie v hoteli Ilunion****, Fuengirola s raňajkami

- vstupné do rodného domu Pablo Picasso (Málaga)

- vstupné do Alhambry (Granada)

- vstupné do St. Michael´s Cave a tunelov (Gibraltár)

- transfery - letisko, výlety

- delegát k dispozícii 24 hodín denne

VARIANTA B

Cena zahŕňa:

- 5x ubytovanie v hoteli Ilunion****, Fuengirola s raňajkami

- vstupné do rodného domu Pablo Picasso (Málaga)

- vstupné do Alhambry (Málaga)

- vstupné do kráľovského paláca Alcázar (Sevilla)

- vstupné do katedrály (Sevilla)

- výlet loďou po rieke Guadalvivir (Sevilla)

- transfery - letisko, výlety

- delegát k dispozícii 24 hodín denne

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904