V srdci pobrežia Costa del Sol, medzi zelenými andalúzskymi horami a tyrkysovo modrým morom sa nachádza Benalmádena. Je elegantne zahniezdená medzi strediskami Torremolinos a Fuengirola. Ideálna poloha tohto letoviska umožňuje vynikajúci prístup ku všetkým pôžitkom, ktoré pobrežie ponúka.

 

Benalmádena je ako svojrázne andalúzske mestečko, tak rušné turistické stredisko. Jeho stará štvrť Benalmádena Pueblo si zachováva čaro a príťažlivosť bielej andalúzskej dedinky, zatiaľ čo prosperujúci turistický priemysel v oblasti Benalmádena Costa umožňuje vychutnať si všetky druhy atrakcií, ktoré sú na dosah. Zoologické záhrady a vodné parky, delfinárium, lanovka a reštaurácie sú len niektoré z atrakcií, ktoré táto oblasť ponúka.

 

Jedným z dôvodov úspechu Benalmádeny ako turistickej a prázdninovej destinácie je jej úžasná klíma. Oblasť sa teší viac ako 300 slnečným dňom ročne. Benalmádena je tiež domovom krásneho prístavu, zámku, motýlieho parku a najväčšej budhistickej stúpy v západnom svete. Nech už je Váš dôvod pre príchod do Benalmádeny akýkoľvek, nájdete v nej mnoho ďalších dôvodov, prečo by ste tu mali zostať. 

Pláže a letoviská 

BENALMÁDENA
FUENGIROLA

Fuengirola je jedným z najkozmopolitnejších a najpopulárnejších dovolenkových stredísk na pobreží Costa del Sol. 8 km nádherných pieskových pláží lemuje vynovená promenáda a popri nej množstvo malých obchodíkov, kaviarní a reštaurácií. Výborná infraštruktúra, kvalitné pláže ocenené modrou vlajkou, skvelá klíma a útulné vinárničky v úzkych uličkách vytvárajú úžasnú dovolenkovú atmosféru.

 

Milovníci športov si prídu na svoje. Môžu navštíviť golfové ihriská, tenisové kurty, alebo môžu okúsiť vodné športy, ako napríklad plachtenie, vodné lyžovanie, paddle surfovanie, potápanie a mnohé iné. V centre mesta sa nachádza jedna z  najlepších zoologických záhrad na svete Bioparc. Najväčšou atrakciu strediska je však Feria de los Pueblos, ktorá sa koná každoročne na konci apríla, kde sa prezentujú rôzne kultúry a tradície z viac ako 30 krajín sveta.

Webcamera a aktuálne počasie na hlavnej pláži letoviska Fuengirola.

LA CALA DE MIJAS

Ako jej názov po španielsky napovedá, La Cala de Mijas je záliv, zátoka, ktorá patrí k obci Mijas. Hoci sa táto dedinka rozrástla za poslednú dekádu vďaka cudzincom, ktorí sa tu udomácnili, stále v nej zostáva atmosféra pravej andalúzskej prímorskej rybárskej dedinky. 


La Cala je v istom zmysle križovatkou, hranicou medzi morom a krajinou. Na jednej strane oddeľuje Malagu od Marbelle a na strane druhej je styčným bodom medzi dedinkou Mijas Pueblo a jej pobrežím Mijas Costa, do ktorej spadá. Luxusné a komfortné apartmány nachádzajúce sa v La Cala sú len pár krokov od piesočnatej pláže. Celkovo je život v La Cala pokojný, služby sú na vysokej úrovni a počasie je celoročne krásne vďaka mikroklíme v tejto oblasti. Na letnú dovolenku ako stvorené. 

MÁLAGA

Málaga je najväčším letoviskom na pobreží Costa del Sol a zároveň vstupnou bránou do Andalúzie a Andalúziou súčasnosti. Aj keď je Málaga jedným z najstarších miest na svete, dnes je synonymom moderného umenia. Odkaz rodáka Pabla Picassa je citeľný v množstve galérií, kultúrnych podujatí, architektúre i v bežnom živote. A to všetko pod hradbami starobylej pevnosti Alcazaba, v okolí rímskeho amfiteátra či mohutnej katedrály. Málaga je otvorené múzeum – stačí sa prechádzať s otvorenými očami.  

Málage nechýbajú krásne pláže, ktoré ju obklopujú. Chiringuitá ponúkajúce chutné jedlá z rýb a iné miestne špeciality. Celoročne priaznivé počasie napomáha k prílivu turistov v každom ročnom období. V Málage si každý príde na svoje. Milovníci módy, športov, histórie, hudby, tanca, cudzích jazykov aj dobrého jedla. 

MARBELLA & PUERTO BANÚS

Mesto Marbella sa nachádza juhozápadne od Málagy na pobreží Stredozemného mora. Obklopuje ho pohorie Sierra Blanca, ktoré vytvára mikroklímu a celoročne chráni mesto pred zlým počasím. Marbella sa stala synonymom pre luxus a prepych. Najväčšou atrakciou je prístav Puerto Banús, kde sa na rozdiel od prístavu v Málage, nachádzajú svetové módne značky ako Dior, Gucci, Louis Vuitton, a iné. V prístave sú zaparkované luxusné jachty a autá. Nie je raritou stretnúť tu svetové hviezdy, pretože viacerí z nich majú totiž v okolí Marbelle svoje vily. Na promenádach Puerto Banús a Golden Mile nájdete nielen luxusné obchody, ale a bary, kasína a diskotéky.

 

Historické centrum Marbelle, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov ďalej od prístavu Puerto Banús je typické svojimi úzkymi uličkami a námestíčkom Plaza de los Naranjos plné pomarančovníkov. Na tomto námestí sa nachádza aj krásna katolícka kaplnka Ermita de Santiago. Z historického centra sa do Puerto Banús môžete dostať pešo, alebo na bicykli. Je to krásna 8 km prechádzka popri mori. Zastaviť sa môžete v miestnych chiringuitách a vychutnať si rybacie špeciality.

MIJAS

Medzi dôležité turistické destinácie pobrežia Costa del Sol patrí bez pochyby Mijas Costa a Mijas Pueblo. Mijas pueblo, sa takisto ako Benalmádena Pueblo, nachádza na kopci, teda ďalej od pobrežia. V dedinke nájdeme malé typické andalúzske domčeky, namaľované nabielo a umiestnené na kopci. Mijas je miesto, ktoré vám prinesie celý rad príjemných zážitkov pre vaše zmysly, pretože si tu môžete pochutnať na vynikajúcej gastronómii. 

 

Mijas Costa sa nachádza na pobreží a je ideálny pre tých, ktorý si chcú vychutnať tradičný Mijas, bez toho aby prišli o možnosť byť pri mori a pláži. La Cala de Mijas je časť Mijas, ktorá je známa svojou krásnou plážou, jedno z najlepších v provincii Málaga, kde si môžete vychutnať akýkoľvek z vodných športov, od vodných skútrov, vodného lyžovania po paragliding. Okrem krásnej pláže si môžete vychutnávať typické plážové bary, v ktorých pripravujú perfektné jedlá z rýb, paellu, atď. Pre milovníkov golfu je La Cala vynikajúcou destináciou, pretože Mijas má jedno z najznámejších ihrísk.

NERJA & FRIGILIANA

Nerja je malé mestečko, ktoré sa nachádza 50 km východne od Málagy. Najznámejšou atrakciou je tzv. Balcón de Europa, ktorý sa nachádza na skalnatom výbežku a práve vďaka nemu je tu krásny výhľad na rozľahlé more. Centrum mesta je známe úzkymi uličkami, útulnými kaviarničkami a výbornými reštauráciami. Nerja sa pýši krásnymi plážami. Pláž Maro sa nachádza len niekoľko kilometrov od Nerjy a dostanete sa tam jednoducho autom. Má krištáľovo čistú vodu a krásnu scenériu. Mnoho športovo založených turistov prichádza do tohto mestečka, aby si vyskúšali kajak, alebo paddle surf, ktorý tu ponúkajú za pomerne lacnú cenu.

 

Kto sa rozhodne navštíviť Nerju, nemôže zabudnúť na dedinku Frigiliana, ktorá sa nachádza na vrchole kopca nad Nerjou. Frigiliana bola vyhlásená za jednu z najkrajších andalúzskych dediniek pre jej biele domčeky a úzke kľukaté uličky, ktoré sú maurským dedičstvom.

SOTOGRANDE

Letovisko Sotogrande sa radí medzi popredné luxusné rezidenčné oblasti v Andalúzii, aj v Európe. Je rajom pre tých, ktorí hľadajú vysokú kvalitu služieb mimo masového turizmu. Poskytuje nádherné výhľady do Afriky a je zaujímavé aj svojimi korkovými lesmi. Nie je to ani mesto, ani dedinka. Je to urbanizácia v americkom štýle, kde je na prvom mieste kľud a pokoj. Ľudia, ktorí si vybrali Sotogrande ako svoje miesto pre život, hľadajú na tomto mieste pokoj v rodinnom kruhu a krásnom prostredí. 

V rámci aktívneho využitia času v letovisku Sotogrande treba spomenúť golfové ihriská na čele s golfovým ihriskom Valderrama, ktoré hostilo v roku 1997 Ryder Cup. Medzi populárny šport v okolí taktiež patrí aj Polo. Tradícia tohto športu je v tejto oblasti značná, čomu zodpovedá aj Santa María Polo Club, ktorý bol založený v roku 1965. Vzhľadom na polohu letoviska nesmieme opomenúť aj prístav Sotogrande pre milovníkov plachtenia a vodných športov.

TORREMOLINOS

Turistami veľmi obľúbené a vyhľadávané stredisko. Rovnako ako ostatne strediská na pobreží, Torremolinos bolo v minulosti rybárskou dedinkou. Pláže sú zo severu chránené pohorím, ktoré na pobrežie nepustí studený vzduch. Nájdete tu moderné hotely a reštaurácie. Predovšetkým pre mladých, ktorí majú radi nočný život, je tu mnoho barov, diskoték a zábavných podnikov. Pláž Carihuela, ktorá spája Torremolinos so susedným strediskom Benalmádena, je označená modrou vlajkou, čo je označenie tých najlepších pláží. Táto časť strediska je charakteristická dláždenými úzkymi chodníčkami so starými domčekmi, kde pocítite pravú andalúzsku atmosféru.

Vodné športy sú v Torremolinos samozrejmosťou. Vodné lyžovanie, windsurfing, paragliding, vodné skútre, atď. Plytká voda a dobrý vstup do mora sú ideálne podmienky, pre ktoré si toto stredisko vyberajú najmä rodiny s deťmi. Nachádza sa tu aj aquapark Aqualand Torremolinos, ktorí leží pár metrov od mora. Torremolinos má vynikajúcu polohu a vďaka výbornej infraštruktúre sa ľahko dostanete, či už autom, alebo vláčikom Cercanías do blízkej Málagy, alebo okolitých letovísk na pobreží.

ESTEPONA

Estepona je mestečko nachádzajúce sa blízko Marbelle. Na 21 km dlhom pobreží sa rozkladá celkovo 17 krásnych pláží, kde je možné venovať sa rôznym vodným športom. Miestni sa tu venujú prevažne rybolovu a turizmu. Estepona sa môže pochváliť nádhernou prírodou a ešte krajšími plážami, ktoré sú čisté a upravené. Najnavštevovanejšia a najdlhšia je Playa de Rada. Ďalšou vyhľadávanou plážou je Playa del Cristo, pretože je zo všetkých strán výborne chránená proti vetru a takisto poskytuje dostatok pokoja a súkromia pre rodiny s deťmi.

 

Estepona má krásne historické centrum, ktoré sa rozkladá na námestí Plaza de las Flores. Mestečko má tiež svoj hrad, ktorý sa nazýva Castillo de San Luis a arabskú hodinovú vežu Torre del Reloj, ktorá v minulosti slúžila ako minaret. Pre Slovákov má Estepona pripravené jedno malé prekvapenie v podobe Sládkovičovej básne Marína vyobrazenej na tabuli, ktorá sa nachádza na ulici San José v centre mesta. V blízkosti mesta sa nachádza aj safari park Selwo Aventura, ktorý vyplní program pre malých aj veľkých na celý deň. 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904