Úchvatný výhľad na šíre more spojený s krásnou maurskou architektúrou
Mesto v minulosti zvané Narija, čo v arabštine znamená bohatý prameň. Nerja mala kedysi dôležitú pevnosť, ktorá bola zničená vo vojne za nezávislosť. Z jej pozostatkov je dnes vytvorená promenáda, ktorá sa nazýva Balcón de Europa. Je to krásna vyhliadka nad skalnatým útesom, z ktorého je výhľad na šíre more a hory. Dedinka Frigiliana je spleťou úzkych dláždených ulíc lemovaných bielymi domami, balkónmi z tepaného železa vyzdobené červenými kvetmi. Krásne sú aj jej vynikajúce obchodíky s keramikou a doplnkami s arabským dizajnom.
1/11
Čo navštívime:

Balcón de Europa

Krásna vyhliadka nad skalnatým útesom, z ktorého je výhľad na šíre more a hory. Nerja mala kedysi dôležitú pevnosť, ktorá bola zničená vo vojne za nezávislosť. Z jej pozostatkov je dnes vytvorená promenáda, ktorá sa nazýva Balcón de Europa.

Cuevas de Nerja

Jaskyne Nerja sú sériou prirodzene vytvorených jaskýň a v kopcoch Maro, 4 km severovýchodne od Nerja, z ktorých sa niektoré formovali dva milióny rokov. (Vstupné nie je zahrnuté v cene).

 

Acueducto del Águila 

Pred príchodom do dedinky Frigiliana sa zastavíme na moment a prezrieme si akvadukt z 19. storočia zvaný Acueducto del Águila.

Uličkami Frigiliany

Môžete si vychutnať prechádzky po úzkych uličkách chránených svojou farebnou výzdobou. Frigiliana bola vyhlásená za jednu z najkrajších andalúzskych dediniek pre jej biele domčeky a úzke kľukaté uličky, ktoré sú maurským dedičstvom.

Stará štvrť mestečka Nerja, to sú úzke vinuté uličky s bielymi domami s terasami z tepaného železa pretekajúcimi krásnymi farebnými kvetmi. Avšak srdce mesta Nerja je jej jedinečný balkón "Balcón de Europa", nádherná promenáda pozdĺž okraja vyvýšeného útesu, ktorý bol kedysi veľkým maurským hradom, s rozsiahlymi panoramatickými výhľadmi na Stredozemné more, malé zátoky a pláže obklopené pozadím tmavých hôr.

Len sedem kilometrov severne od Nerjy sa nachádza typická biela dedinka Frigiliana, ktorá sedí vysoko na horskom hrebeni s nádherným panoramatickým výhľadom na more.
Španielsky úrad pre cestovný ruch ju vyhlásil za "najkrajšiu dedinku v Andalúzii". Frigiliana je tiež dôležitá z historického hľadiska. Kopec zvaný El Fuerte, ktorý sa týči nad dedinkou, bol scénou poslednej krvavej porážky Maurov z Axarquie a ich povstania v roku 1569. Na kopci sa nachádzajú pozostatky zničenej pevnosti, z ktorej niektorí Mauri údajne skočili a zabili sa skôr ako by mali byť zabití alebo lapení Španielmi. Hovorí sa, že kosti a hrdzavé zbrane z tejto zrážky sa stále nachádzajú medzi krovinami kopca El Fuerte.

Dôležité informácie:
 
  • Minimálny počet osôb: 4
  • Odchody z Costa del Sol: Estepona smer Málaga
  • Dĺžka výletu: 8 hodín
  • Zvýhodnené ceny pre skupiny väčšie ako 8 osôb

Áno, chcem vidieť Nerju a Frigilianu...

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904