Nerja & Frigiliana

Nerja je malé mestečko, ktoré sa nachádza 50 km východne od Malagy. V minulosti sa volalo Narija, čo v arabštine znamená bohatý prameň. Nerja mala kedysi dôležitú pevnosť, ktorá bola zničená vo vojne za nezávislosť. Z jej pozostatkov je dnes vytvorená promenáda, ktorá sa nazýva Balcón de Europa. Je to krásna vyhliadka nad skalnatým útesom, z ktorého je výhľad na šíre more a hory. Centrum mesta je známe úzkymi uličkami, útulnými kaviarničkami a výbornými reštauráciami.

Nerja sa pýši krásnymi plážami. Pláž Maro sa nachádza len niekoľko kilometrov od Nerjy a dostanete sa tam jednoducho autom. Má krištáľovo čistú vodu a krásnu scenériu. Mnoho športovo založených turistov prichádza do tohto mestečka, aby si vyskúšali kajak, alebo paddle surf, ktorý tu ponúkajú za pomerne lacnú cenu. V časti rokliny Maro sa nachádza aj veľký akvadukt z tehlových arkád.

Jaskyňa Nerja je plná prírodných krás, má tri sály tvorené impozantnými prírodnými stalaktitami a stalagmitami, prehistorickými maľbami a konajú sa v nej rôzne tanečné a hudobné predstavenia počas letných festivalov.

Kto sa rozhodne navštíviť Nerju, nemôže zabudnúť na dedinku Frigiliana, ktorá sa nachádza na vrchole kopca nad Nerjou. Je to mestečko, ktoré priťahuje návštevníkov magnetizmom maurskej architektúry. Môžete si vychutnať prechádzky po úzkych uličkách chránených svojou farebnou výzdobou. Frigiliana bola vyhlásená za jednu z najkrajších andalúzskych dediniek pre jej biele domčeky a úzke kľukaté uličky, ktoré sú maurským dedičstvom. Frigiliana ponúka širokú škálu služieb v cestovnom ruchu na uspokojenie dopytu návštevníkov.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904