Mojácar

Majestátne a vznešené mestečko Mojácar, obklopené pohorím Sierra de Cabrera, je labyrint bielych domov a úzkych uličiek, ozdobený tisíckami farebných kvetov. Jeho príroda vonia morom, rozmarínom a tymianom. Mojácar sa nachádza v privilegovanom prírodnom prostredí, ktoré spája interiér hlbokých roklín Sierra de Cabrera, panenských pláží a mokradí rieky Aguas.

História zanechala bohaté a rozmanité kultúrne dedičstvo, ktoré sa odzrkadľuje v Mojácari a v charaktere jeho ľudí. Slávnosti ako Fiestas de Moros y Cristianos (Slávnosti Maurov a Kresťanov) alebo Noche de las Velas (Noc sviečok) sú len dva príklady kultúrnej a umeleckej stopy Mojácaru.

Užite si 17 km pláží s krištáľovo čistou vodou. Vyberte si medzi plážami so všetkými druhmi služieb, vynikajúcim prístupom, označenými modrou vlajkou alebo pláže s panenskými zálivmi uprostred prírody. Tri tisíc hodín slnečného svitu za rok zaručuje stále krásne počasie, zatiaľčo zima tu prakticky neexistuje. Leto je vďaka jedinečnej mikroklíme miernejšie ako na ostatných častiach pobrežia. Neustále tu vanie mierny vetrík a tak si horúce letné dni znesiteľné. 

Mojácar - geometrická čistota obielených domov. Miesto hlbokých koreňov, iberického a púnskeho pozadia spolu s maurským odtlačkom. Jeho atraktívnosť je založená na troch pilieroch: mesto, pobrežie a hory. Strmé a erodované kopce sú spojené s plážami a zátokami 17 kilometrov dlhého pobrežia. Geografia Mojácaru je súčasťou malého regiónu, ktorého prirodzenými hranicami sú pohorie Sierra de Bédar na západe, Almagrera na severe, polia Níjar na juhu a na východe je Stredozemné more.

Zvyčajná populácia okolo 4500 obyvateľov prevyšuje v letných mesiacoch počet 20 000. Ak chcete navštíviť toto mestečko, je lepšie nechať auto odparkované a prejsť sa po jeho úzkych a strmých uliciach pešo. Rovnako ako to robila Isabel Zamora, ktorý emigrovala do Chicaga v roku 1902 s jej novorodencom - synom, ktorého nechala americkej rodine s priezviskom Disney. Mnohí veria, že José Guirao Zamora, Isabelin syn a slávny Walt Disney boli jednou a tou istou osobou. Prechádzku mestom môžete začať na námestí Plaza Nueva, z ktorej je impozantný výhľad na Údolie pyramíd a kopec, na ktorom sa usadili prví primitívni obyvatelia. Odtiaľ je každý kút mesta plný kúziel, ako Plaza de las Flores, kde bol arabský souk a brána mesta, fragment stredovekých hradieb. Zaujímavé je aj turistické letovisko Pueblo Indalo, ktoré sa nachádza na pláži, bez toho, aby zanechalo v meste rušný nočný život. Niekoľko remeselných dielní rozširuje remeselnú tradíciu v Mojácari, založenú na textilnej výrobe kobercov jarapas, záclon, prikrývok a keramických a kožených výrobkov.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904