Otvorené múzeum Andalúzie

Málaga

Vyše 3 000 rokov histórie uplynulo od založenia Málagy Féničanmi. Dnes je z neho krásne, priateľské a kozmopolitné mesto, ktoré okúzľuje turistov z celého sveta. Je hlavným mestom provincie s rovnomenným názvom a piatym najľudnatejším mestom v Španielsku. Stredozemné more obmýva Málagu na pobreží, zatiaľ čo hory Montes de Málaga vytvárajú bariéru, ktorá chráni mesto pred chladom a vďaka čomu má táto oblasť celoročne mierne počasie. 

Rímske divadlo a garum (rybia pasta z rímskeho obdobia) sú svedectvom rímskej Hispánie. Alcazaba je zas najkrajším živým príkladom obdobia moslimskej nadvlády. Reconquista španielskych katolíckych kráľov je podpísaná na mieste, kde dnes stojí kostol a svätyňa Santuario de la Victoria. Nechýba aj nádherná renesančná katedrála a moderný prístav. A takto by sa dalo pokračovať ďalej. Málagou si prešlo mnoho civilizácii. Je staroveká i kozmopolitná, ale stále si zachováva svoje historické korene neporušené. V časoch dávno minulých svedčila o pôvode stredomorskej kultúry a dnes je hlavnou silou v andalúzskom turistickom priemysle, zachovávajúc svoju tradíciu príjemného a kreatívneho mesta. 

Návštevníci nájdu nekonečné gastronomické špeciality na pobreží Costa del Sol. Ryby a morské plody sú charakteristickými jedlami v stredomorskej kuchyni, ktorá sa vyznačuje jednoduchou prezentáciou a vynikajúcim vkusom. Nie nadarmo sa ľuďom z Málagy vraví boquerones. Ančovičky sa naučili pripravovať tak chutne, že si ich zamiluje každý. Vo vnútrozemí provincie nájdete vynikajúce mäso a nespočetné množstvo receptov na gazpacho. Miestne vína vyrobené z hrozienok a muškátového hrozna a sladkého vína Pedro Ximénez sú medzinárodne uznávané. Pri návšteve Málagy by bolo takmer hriechom neochutnať miestnu gastronómiu. Obľúbená reštaurácia a vináreň El Pimpi, je známa nielen kvôli miestnemu rodákovi Antoniovi Banderasovi, ale aj ostatnými španielskymi či zahraničnými hviezdam. 

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Crispiniano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso je celé meno svetoznámeho maliara a jedného zo spoluzakladateľov kubizmu, Pabla Picassa, ktorý sa v Málage narodil a prežil si tu svoje detstvo predtým, než odišiel so svojou rodinou do Francúzska. Nachádza sa tu jeho rodný dom a takisto Museo Picasso. 

Málaga je vstupnou bránou do Andalúzie a Andalúziou súčasnosti. Okúzľujúce historické centrum je situované na skok od tyrkysových vĺn Stredozemného mora a moderného prístavu. Nákupná promenáda sa začína v centre mesta medzi ulicami Puerta del Mar a Calle Marqués de Larios, ktorá je piatou najdrahšou ulicou v Španielsku. Málaga je pastvou pre všetky zmysly... stačí sa len prechádzať s otvorenými očami a nechať sa uniesť sviežou vôňou pomarančovníkov a jazmínu. 

Odporúčame...

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904