Marbella & Puerto Banús

Marbella má nepochybne dostatok tých správnych ingrediencií na to, aby bola jedným z najvýznamnejších turistických centier v Španielsku. Leží juhozápadne od Málagy na pobreží Stredozemného mora. Jej pomenovanie naozaj odzrkadľuje to, čím sa Marbella stala – krásnym mestom pri mori. Obklopuje ju pohorie Sierra Blanca, ktoré vytvára tzv. mikroklímu a celoročne chráni mesto pred zlým počasím. V zime nepripustí chlad zo severu a v lete zadrží zrážky na horách. V Marbelli žije približne 140 tisíc obyvateľov, no každoročne ju navštívi asi 700 tisíc turistov.

Marbella sa stala synonymom pre luxus a prepych. Od šesťdesiatych rokov sa stala miestom rekreácie a voľného času pre veľkých magnátov. Odvtedy neprestáva rásť. Má tri maríny a 14 golfových ihrísk, niektoré z nich sú považované za najlepšie na svete.

 

Najväčšou atrakciou je prístav Puerto Banús, kde sa na rozdiel od prístavu v Málage, nachádzajú svetové módne značky ako Dior, Gucci, Louis Vuitton, a iné. Nie je raritou stretnúť v prístave svetové hviezdy, či už športovcov, hercov, spevákov, alebo politikov. Viacerí z nich majú totiž v okolí Marbelle svoje vily. Na promenádach Puerto Banús a Golden Mile nájdete nielen luxusné obchody, ale a bary, kasína a diskotéky.

Historické centrum Marbelle, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov ďalej od prístavu Puerto Banús je popretkávané úzkymi bielymi uličkami. Najviac zachovalú časť starého mesta tvorí námestie Plaza de los Naranjos, ktoré obklopujú najreprezentatívnejšie budovy – mestská radnica, stará väznica, impozantná budova Casa del Corregidor a krásna kaplnka  Ermita de Santiago. Rôzne známe osobnosti a umelci zanechali svoj otlačok v Marbelli. Môžete tu nájsť napríklad 10 sôch podpísaných Salvadorom Dalím, ktoré sa nachádzajú na ulici Avenida del Mar.

 

V lete sa v mestskom auditóriu v časti Nagüeles koná veľmi populárny festival Starlite. Každoročne prináša fanúšikom koncerty tých najlepších spevákov nielen zo Španielska, ale aj zahraničia. Auditórium sa nachádza na kopci, ďalej od rušného mesta, obklopené prírodou a starými roklinami, čo vytvára nezameniteľnú akustiku pre akékoľvek hudobné podujatie. Minulé leto Starlite navštívili napríklad také hviezdy ako Anastacia, Elton John, Andrea Bocelli, Luis Fonsi, Jason Derulo, či Manuel Carrasco. Nechajme sa prekvapiť akých headlinerov pre nás pripravia budúce leto.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904