Otvorené múzeum Andalúzie, rodisko Pabla Picassa.
Výlet s transferom z Costa del Sol. Deň v Málage začneme prechádzkou centrom mesta smerom k rodnému domu Pabla Picassa, najznámejšieho španielskeho maliara, rodáka z Málagy. Po tejto krátkej zastávke máme už len kúsok od rímskeho amfiteátra a pevnosti Alcazaba. V neďalekej vinárničke, kde má svoj kútik ďalší tunajší rodák Antonio Banderas, si môžete vychutnať atmosféru starého mesta. Katedrála a prístav budú čerešničkou na torte vášho dňa v Málage.  
1/10

Málaga

Málaga je vstupnou bránou Andalúzie a je Andalúziou súčasnosti. Aj keď je Málaga jedným z najstarších miest na svete, dnes je synonymom moderného umenia. Odkaz rodáka Pabla Picassa je citeľný v množstve galérií, kultúrnych podujatí, architektúre i bežnom živote. A to všetko pod hradbami starobylej pevnosti Alcazaba, v okolí rímskeho amfiteátra či mohutnej katedrály. Málaga je otvorené múzeum – stačí sa prechádzať s otvorenými očami.

Dôležité informácie:

 

  • Minimálny počet osôb: 4
  • Odchody z Costa del Sol: Malaga smer Estepona 
  • Dĺžka výletu: 6 hodín
  • Zvýhodnené ceny pre skupiny väčšie ako 8 osôb 

Čo navštívime:

ALCAZABA | RÍMSKE DIVADLO

Maurská pevnosť z 11. storočia, patrí k najzachovalejším v celej Andalúzii. Pri rekonštrukčných prácach v 50. rokoch bolo pod jej múrmi odkryté divadlo z čias rímskeho osídlenia.

 

JEDNORUKÁ KATEDRÁLA
Španieli majú na nedostavané katedrály patent. Nádherná katedrála, ktorú aj keď stavali vyše dvesto rokov, nikdy ju úplne nedokončili.

 

RODNÝ DOM PABLA PICASSA

V dome, kde sa tento najslávnejší španielsky maliar narodil, je prehliadka artefaktov, ale aj malá zbierka diel.

 

PRECHÁDZKA ''STAROU'' A ''MODERNOU'' MALAGOU 

Prechádzka ulicou Marqués de Larios s obchodmi tradičných i svetových značiek a modernou promenádou je najlepšou ukážkou rôznych tvárí Málagy.


 
Vedeli ste, že?
 
  • Pri Málage boli nedávno objavené jediné jaskynné maľby neandertálcov na svete staré viac ako 40-tisíc rokov.

  • Fénické sídlo Malaka založené okolo r. 2.800 p.n.l. odvodzovalo svoj názov od "rýb, ktoré sú slané”.

  • V rodnom dome sa Pablo Picasso zdržiaval iba prvé tri roky, následne sa rodina presťahovala o niekoľko blokov ďalej na tom istom námestí.

  • Takmer rovnakú popularitu ako Picasso tu postupne získava aj ďalší rodák a veľký lokálpatriot - herec Antonio Banderas, ktorý sa do Málagy vracia niekoľkokrát ročne.

Áno, chcem vidieť Málagu... 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904