Vôňa slaného Atlantiku s pohárom sherry v ruke.
Celodenný výlet s transferom z Costa del Sol. Cestou do mestečka Jerez de la Frontera si ukážeme slávnu trasu Ruta del Toro, ktorá vďačí svojmu názvu nespočeným stádam býkov vo voľnej prírode, ktoré sa v tejto oblasti nachádzajú. Našou prvou zastávkou bude mesto sherry vín a ich ochutnávka. Deň ukončíme návštevou hlavného mesta provincie Cádiz z rovnomenným názvom, obmývaným Atlantikom a opradeným bájami a nádhernou architektúrou. 
1/8

Čo navštívime:

Bodega Tio Pepe
Známa vináreň Gonzalez Byass TIO PEPE ponúka širokú prehliadku históriou, vývojom a stárnutím svojich vín s označením pôvodu (denominación de origen).

Katedrála Jerez de la Frontera

Majestátna katedrála zo 17. storočia, ktorá spája gotický, barokový a neoklasický štýl. (Vstupné nie je zahrnuté v cene).

Torre Tavira

Torre Tavira je strážnou vežou a najvyšším bodom starého mesta Cádiz, 45 metrov nad morom. V súčasnosti sa vo veži nachádza tzv. cámara oscura, vďaka ktorej môžete v tmavej komore v reálnom čase sledovať, čo sa deje vonku v meste. (Vstupné nie je zahrnuté v cene). 

Katedrála Cádiz

Katedrála sa zvykne nazývať aj Santa Cruz sobre el Mar, v preklade svätý kríž nad morom. Nachádza sa v historickom centre mesta, takmer na okraji mora a je viditeľná z každého kúta v meste. (Vstupné nie je zahrnuté v cene). 


 

Vedeli ste, že?
 
  • V Cádize sa každoročne vo februári koná najväčší karneval v Španielsku. Talianske Benátky spájalo s Cádizom mnoho obchodných väzieb a tak miestni začali napodobňovať po svetoznámom Benátskom karnevale tento zvyk.

  • V okolí Jerezu sa chovajú a cvičia elegantné andalúzke kone cartujanos. Aj Napoleon mal pre svoju osobnú potrebu španielskeho koňa, ktorého kostra je dnes vystavená v Parížskom prírodovednom múzeu.

  • V Cádize bola v roku 1812 podpísaná prvá španielska ústava (nazývaná aj Pepa).

  • Kryštof Kolumbus sa v roku 1493 vydal na svoju druhú cestu za objavovaním nového sveta práve z Cádizu.

  • Legenda o Atlantíde, ostrove, ktorý zmizol v mori sa vynára v oblasti dnešného Cádizského zálivu.

Dve nádherné andalúzske mestá v jeden deň. Podstatné meno Jerez vlastne znamená sherry, čo je druh aperitívneho vína, ktoré sa v tomto mestečku vyrába pod niekoľkými značkami. Jerez de la Frontera, ktorý má viac než 200 000 obyvateľov, prevyšuje populáciu hlavného mesta provincie, do ktorej spadá. Čo sa týka zvykov, má viac spoločného so Sevillou než s Cádizom, ktorá je vzdialená len niekoľko kilometrov.

Kto má chuť nasávať históriu z každej strany s pohárom dobrého sherry vínka a miestnou špecialitou tortilla de camarones, môže tak urobiť práve v Cádize. Mesto sa v 15. storočí stalo jedným z veľmi dôležitých prístavov, ktoré malo medzinárodné spojenia.  Sláva Cádizu sa dostala do uší aj mnohým navigátorom. Jedným z nich bol aj Kryštof Kolumbus, ktorý sa v roku 1493 vydal na svoju druhú cestu za objavovaním nového sveta. 

Dôležité informácie:

 

  • Minimálny počet osôb: 4
  • Odchody z Costa del Sol: Malaga smer Estepona 
  • Dĺžka výletu: 8 až 10 hodín
    Zvýhodnené ceny pre  skupiny väčšie ako 8 osôb 
Áno, chcem vidieť Jerez a Cádiz... 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904