Fuengirola

Fuengirola je jedným z najkozmopolitnejších a najpopulárnejších dovolenkových stredísk na pobreží Costa del Sol. Takmer osem kilometrov nádherných pieskových pláží lemuje vynovená promenáda a popri nej množstvo malých obchodíkov, kaviarní a reštaurácií. Výborná infraštruktúra, kvalitné pláže ocenené modrou vlajkou, skvelá klíma a útulné vinárničky v úzkych uličkách vytvárajú úžasnú dovolenkovú atmosféru.

Letovisko Fuengirola dokazuje každoročne svoju rôznorodosť napríklad aj na podujatí Feria de los Pueblos, kde sa prezentujú tradície z viac ako 30 krajín sveta. Návštevníkom približujú svoju kultúru cez gastronómiu, tanec a typické oblečenie. Vo Fuengirole môžete takto navštíviť menší pivný nemecký festival, zahliadnuť írske tance, kubánsku salsu, brazílsku sambu a popíjať pritom mexickú tequilu. 

Medzi ďalšie atrakcie patria napríklad jedna z najlepších zoologických záhrad Bioparc Fuengirola priamo v centre mesta,  vodný park Parque Actático Mijas alebo kultúrne podujatia na hrade Sohail. Týči sa na skalnatom útese, má púnsko-románsky pôvod, ale jeho dnešný vzhľad pochádza z obdobia moslimov. Prví obyvatelia Fuengiroly boli Fenijci, ktorí jej dali meno Suel. Tento názov ale následne zmenili Arabi, ktorí mesto premenovali na Sohail. Dnes sa tak volá hrad, ktorý je dejiskom rôznych kultúrnych podujatí, koncertov, tzv. stredovekých trhov, pivných festivalov, atď.

 

Milovníci športov si vo Fuengirole takisto prídu na svoje. Môžu navštíviť golfové ihriská, tenisové kurty, alebo môžu okúsiť vodné športy, ako napríklad plachtenie, vodné lyžovanie, paddle surfovanie, potápanie a mnohé iné.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904