Oslava jari v Seville 
Feria Sevilla

26. apríl 2020 - 1. máj 2020

 

Jar sa v Sevilli začína oficiálne aprílovou feriou - tancujúcou fiestou, ktorá svojím temperamentom nenechá nikoho chladným. Tento rok sa táto zábava prelína z apríla na máj, kvôli lunárnemu kalendáru, svätému týždňu a ešte rôznym iným faktorom, čo však ale nikomu nevadí :-) Sevillské ulice zaplaví nielen vôňa typických pomarančovníkov a svetlo slnečných lúčov. Samotné ženy a dievčatá skrášlia mesto svojimi pestrofarebnými flamenco šatami s volánmi. Chlapi nechcú zaostávať a tak sa nahodia do oblekov a na hlavách im nebudú chýbať sombreros. Najznámejšia a najväčšia andalúzska feria sa môže začať!

Sevillská féria zaháji obdobie všetkých ostatných andalúzskych ferii. Koná sa od roku 1864, kedy táto pestrofarebná slávnosť bola vo svojom počiatku len jarmokom, na ktorom sa predával dobytok – kone, kravy, býky. Z jarmoku stala ľudová veselica, po ktorej sa dobrá kúpa alebo predaj išli osláviť. Takto sa postupom rokov z jarmoku stala feria, ako ju poznáme dnes.

Festivalový kolorit ferie sa sa odohráva v tzv. casetas, ktorých je vyše tisíc. Sú to stánky, ktoré sú vo vnútri krásne vyzdobené obrazmi a zrkadlami. Majú výčapný pult, kde sa podávajú miestne špeciality. Víno typické pre feriu sa volá manzanillas.

Cez deň sa feria oslavuje v centre mesta. Na uliciach zahliadnete koče s koňmi. V noci sa chodí do tzv. recinto ferial, kde sa oslavuje až do rána. Pre deti sú tu kolotoče a mnohé iné atrakcie. Vstupná brána, tzv. portada je vysvietená niekoľkými tisíc žiarovkami, celá pasáž vyzdobená malými farebnými papierovými lucerničkami. Tanec sevillanas, ktorý vie v Andalúzii tancovať takmer každý, pochádza práve zo Seville. Počas týždňa ferie sa v býčej aréne organizujú býčie zápasy a jazdy na koňoch.

 

Balíček Oslava jari Sevilla 2020

Termín: 

26/04/2020 - 01/05/2020 (6 dní/5 nocí)

Cena na osobu 499 Eur

Cena zahŕňa:

  • 2x ubytovanie s raňajkami v Seville

  • 3x ubytovanie s raňajkami na pobreží Costa del Sol

  • 2 dni so sprievodcom v Seville

  • letiskové transfery

  • služby sprievodcu a delegáta 24/7

  • spiatočná letenka z Viedne

Itinerár pobytu:

26. apríl– Prílet do Málagy; presun a ubytovanie v Seville

27. apríl  - prehliadka mesta Sevilla a zážitok z večernej ferie tohto tancujúceho mesta

28. apríla - denná feria v Seville v rytme sevillany a dobrého jedla; presun a ubytovanie na pobreží Costa del Sol

29. apríl - večerná Feria de los pueblos de Fuengirola

30. apríl - voľný program*

1. máj - voľný program*; odlet z Málagy

* Počas voľných dní je možné si vybrať z ponuky výletov priamo na mieste: Gibraltár, Granada, Córdoba, MálagaCaminito del Rey a iné.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904