PODUJATIA NA POBREŽÍ COSTA DEL SOL

Feria národov vo Fuengirole

Fuengirola je kozmopolitným strediskom. Dokazuje to každoročne na podujatí Feria de los Pueblos, kde sa predstavujú národy z celého sveta. Návštevníkom približujú svoju kultúru cez gastronómiu, tanec a typické oblečenie. Vo Fuengirole môžete takto navštíviť menší pivný nemecký festival, zahliadnuť írske tance, kubánsku salsu, brazílsku sambu a popíjať pritom mexickú tequilu. Tento rok sa Feria de los Pueblos koná od 30. apríla do 5. mája a vďaka nej spoznáte kultúru a tradície z viac ako 30 krajín sveta.

Feria de los Pueblos

Fuengirola

Starlite Festival v meste Marbella

Festival Starlite je významná hudobná a kultúrna udalosť, ktorá sa koná od polovice júla do polovice augusta v auditóriu Nagüeles  v Marbelli. Pódium je obklopené 60 m vysokými skalnými stenami. Zaujímavá je jeho atmosféra.... ako miesto skryté pod hviezdami. Koncerty sa konajú počas celého leta. Od ostatných festivalov sa líši práve tým, že to nie je typický festival, na ktorom každý vystupujúci odohrá len niekoľko pesničiek. Naopak, interpréti tu majú rezervované vlastné koncerty počas celého leta. Mnoho populárnych španielskych spevákov a veľkých medzinárodných kapiel zahrá aj tento rok, napríklad James Blunt, Romeo Santos, Pablo López a ďalší. 

Festival Starlite

Marbella

Festival tanečnej a elektronickej hudby

Na prvom vydaní v roku 2015 sa zúčastnilo 20 000 ľudí. Až do roku 2017 sa plážový festival Los Álamos uskutočňoval v polovici júla na pláži Los Álamos, východne od Torremolinos. Tento rok sa ale presúva do mesta Estepona do areálu ferie kvôli zvýšeniu kapacity, stageov a miest na kempovanie.

Holandský DJ a "kráľ trance" Armin Van Buuren je jeden z headlinerov. Festival sa bude konať od 1. do 5. augusta 2018. 

Festival Los Álamos

Estepona

Festival andalúzskeho kúzla

Festival sa zrodil v roku 1997 v mestečku Carratraca, v prostredí, kde sa stretáva arabská a kresťanská kultúra, z ktorej sa stáva kultúra andalúzska. Počas svojich prvých troch ročníkov sa festival nazýval "Festival maurského mesiaca" (Festival de Luna Mora) a od tretieho roku zmenil jeho meno. Aj keď si stále zachováva svoj cieľ - spoznať kultúrne dedičstvo v Andalúzii, pripomína aj existenciu už niekoľkých storočí v stredoveku a presúva návštevníka do minulosti.

Zoco - arabský trh, kultúrny ekonomický život tej doby, predstavuje stredoveký trh, kde si návštevníci môžu vychutnať aktivity, ktoré sa tu konajú: výstavy, remeslá, divadlo, tanec, príbehy, prehliadky...

Zvláštny nádych dodáva nočné osvetlenie celej obce 25 000 malými sviečkami.

Embrujo Andalusí

Carratraca

Každé mesto a mestečko v Andalúzii má svoju slávnosť zvanú feria, ktorá vznikla v stredoveku a bola hlavným prostriedkom na výmenu miestnych produktov v kráľovstve. Prvá feria sa koná v Sevilli v apríli a posledná je v San Pedro de Alcántara v polovici októbra.

Denná feria sa tradične koná v uliciach samotného mesta. Bary ponúkajú jedlo a pitie na ulici s hudbou na každom rohu. Ľudia všetkých vekových kategórií spievajú a tancujú.

Nočná feria - v noci sa osadenstvo z mesta presúva na tzv. "recinto ferial" na okraji mesta. K dispozícii je tradičný zábavný park s množstvom atrakcii pre deti a stánky, tzv. casetas. Väčšina z týchto stánkov poskytuje živú zábavu a všetky sú vybavené plným barom.  

Feria

Každoročne 16. júla vo večerných hodinách sa v rybárskych dedinách a mestách na pobreží koná procesia, ktorá prechádza nie len ulicami, ale aj okolo zálivu na kvetinovo-zdobenej lodi s flotilou "jábegas". Dychové kapely hrajú, davy sa rozveselia, rakety vystreľujú a ohňostroje naplnia neskorý súmrak. 

Oslavy sa mierne líšia od mesta k mestu. Napríklad v Málage sa sprievod uskutočňuje nielen 16. júla, ale nasledujúcu nedeľa. Festival je obzvlášť dôležitý v rybárskych dedinách, ktoré susedia s Rincón de la Victoria a La Cala, pretože obe majú ako svoju patrónku Virgen del Carmen.

Virgen del Carmen

partrónka námorníkov

Festival troch kultúr vo Frigiliane 

Festival mestečka Frigiliana oslávi už 13. ročník. Stal sa základom leta vďaka slávnostnej pouličnej atmosfére a atraktívnemu programu hudobných vystúpení. 

Účastníci sa môžu venovať širokej škále aktivít, ktoré zahŕňajú hudobné vystúpenia, koncerty, aktivity pre deti, remeselnícky krúžok a známe festivalové kavalkády. 

Festival sa slávi od roku 2006 a ctí si tri kultúry, ktoré v minulosti spolunažívali vo Frigiliane: kresťanská, arabská a sefardská.

Kultúra, gastronómia, hudba, divadlo - toto všetko sa spája s Festivalom troch kultúr.  

Festival 

Frigiliana

Svätojánska  noc je prvou veľkou letnou párty, oslavovanou na miestach po celom svete a samozrejme aj v Andalúzii, kde nadobúda osobitný význam v pobrežných mestách. Noc zo 23. na 24. júna sa na pobreží nesie v znamení ohňa, vône dymu, lampiónov šťastia  a zvláštneho pocitu priateľstva. Noc San Juan je nocou zmien. Voda a oheň sú prvky, ktoré nám pomáhajú dať náš život do poriadku. Voda očisťuje a oheň slúži na spálenie všetkého starého a začatie nového štádia. Napriek tomu, že letný slnovrat na severnej pologuli je 21. júna, noc z 23. na 24. júna sa oslavuje ako najkratšia noc roka. Existuje mnoho tradícií, ktoré sa zvyknú robiť počas tejto špeciálnej noci. Hovorí sa, že ak trikrát skočíte cez oheň, očistíte sa a vaše problémy zmiznú. Ľudia si takisto o polnoci močia nohy vo vode, aby zlí duchovia zmizli.

Noche de San Juan

Letné kino Costa del Sol

Letné kino na pobreží Costa del Sol má na programe bezplatné premietanie filmov na plážach, v parkoch a na verejných priestranstvách Costa del Sol. 

Letné kino sa začína v polovici júna a končí približne v polovici augusta. Premietať sa bude okrem iného v týchto mestách: 

Chiclana de la Frontera, Isla Canela, Málaga (spolu na 21 miestach), Benalmádena, Fuengirola, La Cala de Mijas, Festival Starlite Marbella, Cádiz, San Fernando, Estepona, Arcos de la Frontera. 

Cine de Verano

Costa del Sol

Stredoveký trh vo Fuengirole

Máte možnosť cestovať v čase vďaka stredovekému trhu na hrade Sohail vo Fuengirole. 

Je to udalosť jedinečná v Španielsku, pretože sa koná v rámci autentickej arabskej pevnosti z tej doby. Predstavuje typický stredoveký aspekt s vlajkami z toho obdobia, s hudbou v pozadí a takisto jej účastníci sú oblečení v historických kostýmoch.

Na tomto trhu nájdete všetky druhy výrobkov a aktivity, ktoré prinášajú vnášajú do tohto miesta skutočné cestovanie v čase. Prehliadku Španielska až do doby bardov, cechov remesiel, tradičnej gastronómie atď.

Medieval Market Fuengirola

Túto sekciu postupne dopĺňame a aktualizujeme.
Ďakujeme.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904