Estepona

Cestou na západ od Marbelle sa objavuje toto dôležité mesto, ktoré vzniklo ešte v arabskom čase. Na 21 km dlhom pobreží sa rozkladá celkovo 17 krásnych pláží, kde je možné venovať sa rôznym vodným športom. Miestni sa tu venujú prevažne rybolovu a turizmu. Estepona sa môže pochváliť nádhernou prírodou a ešte krajšími plážami, ktoré sú čisté a upravené. Najnavštevovanejšia a najdlhšia je Playa de Rada. Ďalšou vyhľadávanou plážou je Playa del Cristo, pretože je zo všetkých strán výborne chránená proti vetru a takisto poskytuje dostatok pokoja a súkromia pre rodiny s deťmi.

Estepona má krásne historické centrum, ktoré sa rozkladá na námestí Plaza de las Flores. Mestečko má tiež svoj hrad, ktorý sa nazýva Castillo de San Luis a arabskú hodinovú vežu Torre del Reloj, ktorá v minulosti slúžila ako minaret. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta  je farský kostol Virgen de los Remedios z 18. storočia s vežou, ktorá je viditeľná z akéhokoľvek miesta mesta.

 

Pre Slovákov má Estepona pripravené jedno malé prekvapenie v podobe Sládkovičovej básne o Maríne vyobrazenej na tabuli, ktorá sa nachádza na ulici San José v centre mesta.

 

V blízkosti mesta sa nachádza aj safari park Selwo Aventura, ktorý vyplní program pre malých aj veľkých na celý deň. 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904