Prechádzka po morskom dne vo výške tisíc metrov
Jazdou z Antequery na El Torcal opúšťame viac a viac civilizáciu, aby sme sa na vrchole náhornej plošiny ocitli „medzi nebom a zemou“. A pritom na morskom dne. Prechádzka po tomto parku vnúti pokoj miesta i do duše návštevníka. Prechádzka po meste Antequera je prechádzkou cez tradičné andalúzske mestečko, so starobylými pamiatkami, kde si je vhodné vychutnať drobné občerstvenie priamo v jeho uličkách.
1/9

El Torcal - Antequera

Pred dvesto miliónmi rokov sa na väčšine dnešného územia Andalúzie rozkladalo more. Milióny a milióny rokov sa na jeho dne ukladali mineralogické i biologické sedimenty, aby pred dvadsať miliónmi rokmi boli vrásnením vynesené nad jeho hladinu. Pôsobenie geologických procesov a počasia dotvorilo El Torcal do jeho súčasnej podoby, kde okrem  jedinečných skalných výtvorov môžete obdivovať i skameneliny z jurského obdobia a jedinečnú faunu a flóru. Nečudo, že v blízkosti takého magického miesta vyrastali sídla už od predhistorických čias, príkladom je starobylé mestečko Antequera.

Dôležité informácie:

 

  • Minimálny počet osôb: 4
  • Odchody z Costa del Sol: Malaga smer Estepona 
  • Dĺžka výletu: 6 hodín
  • Zvýhodnené ceny pre skupiny väčšie ako 8 osôb 

Čo navštívime:

EL TORCAL

Náhorná plošina El Torcal je jedinečným národným parkom, kde úžasné skalné výtvory sú názorným príkladom geologických procesov južnej Európy posledných 200 miliónov rokov. Podľa záujmu i fyzickej kondície je možné zvoliť si spomedzi troch okruhov.

 

ANTEQUERA

​Starobylé mestečko  s jedinečnou architektúrou. Prechádzkou cez Antequeru sa môžme kochať množstvom zachovalých sakrálnych i svetských stavieb, od desiatok kostolov, cez tradičnú Alcazabu (maurskú pevnosť) až po corridu z 19. storočia.

Trasy prírodného parku El Torcal

El Torcal má niekoľko verejných turistických chodníkov. Oranžová trasa (ruta naranja), najdlhšia, má 3,7 km a umožňuje návštevníkom dostať sa pešo od parkoviska až po prírodný park. Žltá trasa (ruta amarilla) je miernejšia. Je to 3 km okruh od návštevníckeho centra (Centro de Visitantes), cez El Torcal Alto, oblasť, ktorá ponúka nádherné panoramatické výhľady. Najkratšia, zelená trasa (ruta verde) má len 1,5 km je to skrátená verzia žltej trasy. Ideálna je pre návštevníkov s deťmi.

Trasy sú otvorené pre verejnosť, sú bezplatné a označené tak, aby ich mohol prejsť ktokoľvek, bez toho, aby na to potreboval povolenie. Info centrum samozrejme organizuje aktivity a trasy mimo verejných trás.

Odporúča sa nevychádzať z vyznačených chodníkov, pretože je veľmi ľahké dezorientovať sa v tejto oblasti. Navyše, terén je veľmi kamenistý, nepravidelný a veľmi klzký. Požaduje sa taktiež, aby návštevníci dbali ohľad na prírodnú oblasť, ktorú sa rozhodli navštíviť a nezanechávali žiaden odpad, a aby rešpektovali faunu a flóru a všetky prírodné zložky (skameneliny, minerály, atď.)

Áno, chcem vidieť El Torcal... 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904