Úžasné rokliny Guadalhorce
Už samotná cesta do vnútrozemia cez rozľahlé územie a turizmom nedotknuté dediny je zážitkom. Vybavení vestou a prilbou sa pustíme naprieč kaňonom po El Caminito del Rey, aby sme turistiku ukončili v dedinke El Chorro. Niektorí dajú prednosť oddychu na početných plážach priehrady, iný občerstveniu v niektorej z kaviarničiek a reštaurácií.
1/7

Čo navštívime:

CAMINITO DEL REY

Chodníček kráľa. Rekonštrukcia v roku 2015 ubrala turistickému chodníku na nebezpečnosti, nie však na úchvatnej kráse výhľadov z lávky, miestami vyše 100 metrov nad vodnou hladinou. V roku 2015 bol vydavateľstvom Lonely Planet vyhlásený za najlepšiu atrakciu roka.

 

EL CHORRO

Dedinka na brehoch citlivo zasadenej priehradnej nádrže, ktorá tvorí začiatok krasovej oblasti je obľúbeným cieľom motocyklistov, cyklistov, mountainbikerov, turistov i skalolezcov všetkých úrovní.

Caminito del Rey

Milióny rokov sa rieka Guadalhorce zarezávala do pieskovcových pohorí a  tak v oblasti El Chorro nájdeme jedinečnú krasovú oblasť. Kaňon Los Gaitanes, ktorý má v najužších miestach šírku iba 10 metrov, v najvyšších bodoch sa nad riečkou týčia bralá až do výšky 400 metrov, začína priehradou s až neskutočne tyrkysovou vodou a je vyšperkovaný chodníkom kráľa (Caminito del Rey), ktorý sa svojho času pýšil prívlastkami najnebezpečnejší a najvzrušujúcejší turistický chodník na svete. Nečudo, že táto oblasť je stvorená na prechádzky a turistiku v jednoduchšej forme, až po skalolezectvo najvyššieho stupňa náročnosti.

Dôležité informácie:

 

  • Minimálny počet osôb: 4
  • Odchody z Costa del Sol: Malaga smer Estepona 
  • Dĺžka výletu: 6 hodín
  • Zvýhodnené ceny pre skupiny väčšie ako 8 osôb 
Áno, chcem vidieť El Chorro... 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904