Živé svedectvo dávnej náboženskej tolerancie
Celodenný výlet s transferom z Costa del Sol. Deň v Córdobe začneme prechádzkou pri rieke Guadalquivir (Rio Grande - Veľká rieka) od mosta Puente Romano smerom k Mézquite. Odtiaľ je už len na skok do historického centra, kde si obzrieme Alcázar. Pred obedom odporúčame prechádzku útulnou štvrťou Judería s jej nádhernými uličkami, ktorým kraľuje Calle de las Flores, alebo ulička kvetov. Na obed určite nevynechajte výborné tapas a skvelé lokálne vínka. 
1/9

Rímska svätyňa? Mešita? Katedrála?  MEZQUITA! 

Majestátne sa v rôznych podobách stáročia prizerala na vzostupyi pády tohto mesta. Ako rímska svätyňa na hlavné mesto rímskejprovincie Hispania, kresťanský chrám na byzantské centrum, neskôr ako mešita na najväčšie mesto sveta s viac ako miliónom obyvateľov a neskôr už ako katedrála na morom a suchom zdecimované sídlo s 20-tisíc obyvateľmi. Córdoba v 20. storočí vstala z mŕtvych a nadväzuje na svoj odkaz tolerancie, či už najväčšou židovskou komunitou v štvrti Judería, ako aj svojim moderným a kozmopolitným smerovaním.

Dôležité informácie:

 

  • Minimálny počet osôb: 4
  • Odchody z Costa del Sol: Malaga smer Estepona 
  • Dĺžka výletu: 10 hodín
  • Zvýhodnené ceny pre skupiny väčšie ako 8 osôb 

Čo navštívime:

MEZQUITA
Dominanta Córdoby, jedna z najväčších sakrálnych stavieb sveta, skrýva v sebe históriu, i množstvo zaujímavostí.

 

PUENTE ROMANO
Symbolické premostenie rieky a storočí - maurská veža, rímsky most a pamiatky z kresťanského obdobia.

 

ALCÁZAR

Pevnosť a paláce stredovekých panovníkov s tradične upravenou záhradnou architektúrou.
(Vstupné nie je zahrnuté v cene výletu) 

 

ULIČKAMI CÓRDOBY

Úpravu tunajších uličiek nenájdete nikde v Andalúzii, ozajstné pohladenie duše. Ulička Calle de Flores (Ulička kvetín) je ikonou starého mesta a štvrte Judéria. 


 
Vedeli ste, že?
 
  • V Córdobe sa narodil popredný rímsky štátnik, filozof a spisovateľ Seneca.

  • Počas nadvlády Al-Ándalus bola Córdoba najväčšie centrum sveta s viac ako tritisíc mešitami, kostolmi a synagógami, 300 verejnými kúpeľmi a knižnicou s takmer miliónom kníh.  

  • Ak by Mezquita ostala mešitou, bola by treťou najväčšou na svete, jej Mihráb však nesmeruje k Mekke a nemá centrálnu kupolu.  

  • Keď cisár Karol V. videl výsledok prestavby, povedal vraj toto: "Nevedel som o čo tu ide. Keby som to bol vedel skôr, nebol by som dovolil, aby sa niečo robilo so starou  budovou. Postavili ste niečo, čo už existuje aj inde, a pritom ste zničili niečo, čo bolo jedinečné na svete."

  • Córdoba je mesto s najvyššou priemernou teplotou v Európe .

Áno, chcem vidieť Córdobu... 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904