Conil de la Frontera - Vejer de la Frontera

Mesto Conil de la Frontera bolo známe svojimi pascami na tuniaky. Staroveký systém rybárčenia sa realizoval už na plážach. Dnešný nedostatok obrovského tuniaka modroplutvého, ktorý dosahuje až pol tony, znížil počet pascí a len pár z nich sa dnes nachádza v Barbate a Zahare. V 13. storočí bola v Conile postavená pevnosť, z ktorej je zrekonštruovaná len jedna veža. Je jedinou monumentálnou stavbou mesta. Conil sa pýši svojimi širokým a dlhými plážami, Fontanilla a Bateles.

Vejer de la Frontera, je jedným z najpozoruhodnejších miest v provincii pre svoju vynikajúcu polohou a blízkosť k moru. Má moslimský hrad z 15. storočia a murované opevnenie, ktoré stúpa medzi bielymi domami. Vejer sa otvára moru od pláží Palmar a Caños de Meca. Sú to najvyššie útesy na juhovýchode Španielska, kde niekoľko sladkovodných prameňov padá z desiatok metrov na pláž a zvyšky rozpadajúcich sa skál.

Pred Caños de Meca, vstupuje Cape Trafalgar do Atlantiku, charakteristický svojim majákom. V jeho vodách sa v roku 1805 bojovalo počas námornej bitky, v ktorej anglický admirál Horacio Nelson zničil kombinovanú španielsko-francúzsku flotilu. Za tento boj zaplatil Nelson životom, čo vyzdvihlo jeho slávu a hrdinstvo.

 

Tajomstvo ostrova Sancti-Petri. Na skalnom ostrove sú dnes ruiny pevnosti z devätnásteho storočia zo signalizačnej veže, ale nie sú v nej žiadne stopy po tajomnej studni sladkej vody, o ktorej sa hovorilo. Išla hore a dolu opačným rytmom ako príliv a odliv. Nič sa nezachovalo zo symbolického Herakloveho chrámu - prinajmenšom na povrchu - ktorý bol veľmi známy v staroveku.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904