Carboneras

V blízkosti mesta Almeria sa nachádza letovisko Carboneras známe svojimi prekrásnymi plážami, ktoré sú obklopené obrovskou prírodou. Okolo zálivu je niekoľko plážových oblastí, ktoré zasahujú pomerne ďaleko do vnútrozemia. Carboneras si vyberajú aj tí, ktorí si chcú užiť slniečko a pláže. Medzi ne patrí aj nádherná pláž Plaza de los Muertos. 

Almerijrské mestečko Carboneras je ideálnou turistickou destináciou pre milovníkov prírody, pretože má jedinečné a veľkolepé prostredie. Môžete si jednoducho vychutnávať nádherný výhľad alebo robiť outdoorové športy, ako sú turistika alebo potápanie. Carboneras sa nachádza v prírodnej rezervácii Cabo de Gata-Níjar, jednej z najzachovanejších chránených oblastí v Európe.

Carboneras je tiež rybárska dedina s výsostnou polohou pri bránach prírodného parku Cabo de Gata. Medzi najvýznamnejšie pamiatky tohto bieleho a svetlého mesta s viac ako 5000 obyvateľmi, ktoré sa v lete zdvojnásobí, patrí hrad San Andrés, zo XVI. storočia. Bol postavený, aby sa vyhlo lúpežiam plavidiel, ktoré na tomto mieste naloďovali otrokov smerom k susednému pobrežiu Alžíru. V polovici XVIII. storočia mal hrad posádku o asi 35 vojakoch. Decomunal je jeho moderný prístav, v prevádzke jednej z najväčších tepelných elektrární v krajine. Viac ako 80% plochy obce Carboneras je chránených, pretože patria k prírodnému parku. Rybolov a služby sú jeho hlavnou hospodárskou činnosťou.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904