Cabo de Gata - Níjar

V národnom parku Cabo de Gata - Níjar sa nachádzajú niektoré z najkrajších pláží v Španielsku. Je to neobvyklá krajina sopečného pôvodu s malými zátokami, prudkými zrazmi a priezračnou vodou. Tiahne sa na východ od Almeríe. Sťahovavé vtáky využívajú túto oblasť ako zastávku na svojej ceste do Afriky. Rozkladajú sa tu soľné panvy, pri ktorých je niekedy možné pozorovať plameniaky.

Pláž Playa de los Muertos je veľká rovná pláž, ktorá má približne jeden kilometer a krištáľovo čisté modré more. Táto krásna pláž sa objavuje na všetkých zoznamoch najlepších pláží v Španielsku. Vyniká čisté more, pekný piesok a takisto poloha, keďže sa nachádza ďaleko od mesta, na polceste medzi Agua Amarga a Carboneras. Piesok je zložený z malých kamienkov, ktorý je pri mori jemnejší. Breh je pomerne hlboký, takže neodporúča sa ako pláž pre deti.

Medzi vetrom ošľahanými útesmi chránenej oblasti Parque Natural de Cabo de Gata – Níjar, ktorá sa tiahne pozdĺž almerijského pobrežia, sa ukrývajú jedny z najdokonalejších pláží. V drsnom teréne rezervácie, na ktorého vytvorení sa podieľala hlavne sopečná činnosť, sa darí agáve a iným púštnym rastlinám. Celý kraj patrí predovšetkým k najväčším lákadlám nielen Andalúzie, ale aj celého Španielska. Ročne tu  nepadne veľa zrážok a Cabo de Gata je tým pádom najsuchším miestom v Európe, aj keď v jeho vyprahnutých končinách s vysokým obsahom soli sa darí viac než 1000 rastlinným a živočíšnym druhom.

Juhovýchodne od mesta Cabo de Gata sa rozkladajú jedny z posledných funkčných soľných panví na území Španielska, Salinas de Cabo de Gata, kam sa na jar sťahujú plameniaky, ktorých aktivita dosahuje najvyššiu intenzitu na jeseň. 

Mestečko Níjar vsadené do strmeňov hôr, kde biele domy odrážajú slnečné svetlo je obklopené ovocnými a mandľovými stromami, ktoré sa striedajú s olivovými hájmi. V súčasnej dobe je Níjar jedným z tých miest, kde si ľudia uvedomia krásu jednoduchých vecí. Je pokojným miestom, ktoré sa spája s jednoduchým životom, kde je ticho a kde sa zachovali remeslá ako výroba keramiky alebo kobercov jarapas. Ak chcete objavovať miestne umenie, ideálnym miestom je pokojná prechádzka príjemnými a tradičnými obchodmi, kde si môžete kúpiť remeselné výrobky. Tvorba farebných jarapas sa stále vykonáva v dielňach obchodov, takže návštevník, ktorý vstúpi do jedného z týchto obchodov, si môže všimnúť zložitosť spracovania, ktorou sa zvyšky, ktoré zostali, transformujú. Prichádzajú z tovární po celom Španielsku - staré použité koberce sa pretransformujú na koberce, prikrývky, deky alebo záclony. Tradícia, ktorá siaha do moslimského obdobia tohto regiónu a je charakteristická pre východné Andalúzie.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904