Benalmádena

V srdci pobrežia Costa del Sol, medzi zelenými andalúzskymi horami a tyrkysovo modrým morom sa nachádza Benalmádena. Je elegantne zahniezdená medzi strediskami Torremolinos a Fuengirola. Benalmádena je ako svojrázne andalúzske mestečko, tak rušné turistické stredisko. Stará časť Benalmádena Pueblo si zachováva čaro a príťažlivosť bielej andalúzskej dedinky s nádhernými panoramatickými výhľadmi na pobrežie. Je takisto domovom krásneho zámku Colomares venovaného Kryštofovi Kolumbovi, motýlieho parku a najväčšej budhistickej stúpy v západnom svete.

Prosperujúci turistický priemysel v oblasti Benalmádena Costa je hneď na prvý pohľad možné zazrieť v prístave Puerto Marina. Nie je to len prístav, ale aj dôležitá rezidenčná oblasť s osobitou architektúrou, ktorá by sa dala definovať ako kombinácia arabskej, indickej a andalúzskej kultúry. Mestský park La Paloma, akvárium SeaLife, delfinárium Selwo Marina a výborné reštaurácie sú len niektoré z atrakcií. Červenkastý zámok, Castillo de Bil Bil, imituje arabskú architektúru a ponúka pre svojich návštevníkov rôzne výstavy a hudobné festivaly.

Komerčná časť Benalmádena Arroyo de la Miel, ktorá sa nachádza nad pobrežím Benalmádena Costa láka do svojho zábavného parku Tivoli World a takisto na lanovku Teleférico, ktorá Vás vyvezie na horu Calamorro, odkiaľ si môžete vychutnať nádherné výhľady na celé pobrežie Costa del Sol a Afriku.

Nech už je Váš dôvod pre príchod do Benalmádeny akýkoľvek, nájdete v nej omnoho viac, ako ste čakali. 

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904