Almuñécar

Veľmi blízko Salobreñe sa nachádza Almuñécar, jedno z najstarších miest v Španielsku. Vo svojom fénickom pôvode bolo známe ako Sexi a jeho región je stále nazývaný Sexitania. Ovlažujú ho rieky Verde, Seco a Jate. Jeho hrad, ktorý slúžil ako strážna veža a pevnosť pre Feničanov, Kartágincov, Rimanov, Arabov a kresťanov, nie je tak dobre zachovaný ako hrad v Salobreñi, hoci má výhodu v tom, že sa dá k nemu dostať autom až takmer ku vchodu a ponúka nádherný výhľad na dedinku s plážami, zátokami, plantážami a zálivmi.

Táto západná časť pobrežia Granady je veľmi členitá a je posiata kopcami, útesmi a chránenými zátokami, ako je napríklad La Herradura, jedna z najkrajších vo východnej časti Stredozemného mora, pripomínajúca Costa Brava. Nájdete tu od jednej zo skrytých nudistických zátok aj krásne mestské pláže. Všetky z nich tvorí hrubý piesok, ktorému mnohí dávajú prednosť, pretože ho vietor nezdvíha. Na krásnej pláži Almuñécar, vedľa vrchu hradu a sochy Abderramána I, ktorý sa tam cítil „tak cudzo ako palmy“, uviazla séria rybárskych lodí, ktoré boli kedysi živobytím rybárov. Teraz žijú vo svojich malých domoch, hneď za hotelmi a apartmánmi, ktoré sa rozrástli v prvej línii, ale ich okolie si zachováva kúzlo kedysi.

La Herradura, tiež chránená hradom a oddelená od mesta Almuñécar cípom Punta de la Mona, je svojim spôsobom chráneným mestským centrom (patrí mestu Almuñécar). Je zhlukom “bielych domov, ktoré vychádzajú zo svetla do mora, aby sa ukryli v kopcoch”. Aspoň takto to opisuje miestny básnik.

Na ceste do Almuñécaru sa útesy a polia s plodinami navzájom spájajú. V posledných rokoch sa znásobilo poľnohospodárstvo tropických rastlín, čo je jedna zo základov hospodárstva miest na pobreží Granady. Mango, banán, avokádo, chirimoya, papája alebo guava majú cenné zastúpenie na pobreží Costa Tropical.

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904