Spoznaj Andalúziu aktívne...

PARASAILING

Andalúzia je ideálnym miestom pre vodné športy, vďaka dlhému pobrežiu a nekonečným hodinám slnečného svitu sľubujúcim teplé počasie a perfektné morské podmienky. Pobrežie Costa de Sol má vynikajúci výber renomovaných firiem ponúkajúcich rôzne typy vodných športov.

Ak máte radi nádherné výhľady, dobrodružstvo a zároveň úplne bezstarostnú zábavu v krásnom prostredí, potom je parasailing pre vás.

Užite si neskutočné výhľady na Benalmádenu, Fuengirolu a pohorie Sierra Nevada pohodlne a bezpečne vo výške 200 metrov nad morom. 

POTÁPANIE A ŠNORCHLOVANIE

Kombinácia mnohých environmentálnych podmienok zabezpečuje živý a rôznorodý ekosystém, ktorý určite poteší každého diváka. Vody tvoriace prírodný park Cabo de Gata neďaleko mesta Almería majú chránený status, a preto majú príležitosť na vývin bohatého morského života, ktorý si po celý rok vychutnáva mnoho potápačov a šnorchlanov s krištáľovo čistým výhľadom na morské dno. Preskúmať môžete celý Stredomorský svet! 

Šnorchlovanie je šport, ktorý vie dobre zvládnuť každý, kto vie plávať a potrebuje k tomu len minimálne vybavenie - v podstate je to šnorchl, maska na tvár a plutvy. Relatívne pokojné more a jemné prílivy poskytujú dokonalé prostredie pre túto zábavu.

Kitesurfing je extrémny šport, kedy je surfovanie spojené s tzv. drakom (kite). Profíci dosahujú rýchlosť aj 80 km za hodinu a skáču do vzduchu, aby urobili saltá a manévre až do 40 metrov nad hladinou. Kite/draky dosahujú veľkosť od 5 do 15 metrov štvorcových a používajú sa v závislosti od vetra. 

Tento šport môže byť celkom nebezpečný a z tohto dôvodu sú kitesurfisti, windsurfingi a kúpajúci oddelení na plážach bójami. Najpopulárnejším miestom kitesurfingu je Tarifa, no praktizovať ho môžete aj v Estepone, Marbelli alebo Torremolinos kedykoľvek počas roka. 

Trojdňový kurz v jednej z mnohých licencovaných škôl, ktorý stojí okolo 250 eur, čo by malo stačiť na to, aby sa začiatočník naučil "lietať sólo".

KITESURFING A WINDSURFING
SURFOVANIE

Hoci windsurfing má tendenciu byť viac známy na pobreží Costa del Sol, surfovanie je tiež obľúbené, najmä na jeseň a na jar. Na pobreží Costa del Sol sú pláže okolo Estepony obzvlášť populárne na surfovanie. Na pobreží Costa de la Luz, je to oblasť medzi Tarifou a Cádizom, ktorá má najlepšie a najkonzistentnejšie vlny na praktizovanie tohto športu. 

Andalúziu však nemožno porovnávať s Havajom ani Austráliou, pokiaľ ide o vlny, čo znamená, že je vynikajúcim miestom pre začiatočníkov. Pre náročnejších sa vyskytujú búrlivejšie vlny v mesiacoch od októbra do mája. 

KAJAK A PADDLE SURF

Kajakovanie a paddle surf sú čoraz obľúbenejšie športy pozdĺž Andalúzskeho pobrežia. Kajakovanie je veľmi podobné jazde na kanoe, kde sa okrem kajakov používajú pádla s dvojitými lopatkami, zatiaľ čo kanoisti používajú pádlo s jednou lopatou; a kajakári sedia vo svojom kajaku, kým kanoisti sedia alebo kľačia na lodi.

Paddle surf, alebo paddle-boarding (tiež nazývaný surf de remo) je šport pri ktorom ležíte alebo kľačíte na surfovej doske a presúvate sa pádlovaním. Ďalším športom, ktorý si získal veľa fanúšikov, je Stand-Up Paddle-surf, kedy na doske stojíte a takto sa presúvate pádlovaním po mori. 

PLAVBA LOĎOU

Pod pojmom boating alebo plavba loďou sa rozumie rekreačné využitie člnu, či už ide o motorové člny, plachetnice alebo člny poháňané človekom zamerané na samotné plavenie sa, ako aj na športové aktivity, ako sú rybárčenie alebo vodné lyžovanie.

Obrovský nárast popularity vodných športov bola a je podnietený obrovským prílevom cudzincov. Luxusné prístavy, ako je Puerto Banús v meste Marbella, sú domovom mnohých drahých motorových plavidiel, z ktorých niektoré zriedka opúšťajú svoje kotviská. Ostatné prístavy sú uprednostňované majiteľmi jácht a mnohé ďalšie sú vybraným útočiskom pre menšie športové člny.

Krása jazdy na lodi je v rozmanitosti a možnosti zábavy - od obrovských lodí, ktoré stoja milióny eur po pohodlné motorové člny. Člny si môžete prenajať na hodinu, deň alebo týždeň. K dispozícii sú aj rybárske výlety, prehliadky delfínov, vodné lyžovanie a na vnútrozemských riekach aj veslovanie a kanoistika.

RYBAČKA

Na pobreží Costa del Sol sú k dispozícii lode pre súkromné ​​prenájmy so skúseným kapitánom s výbornou znalosťou oblasti, kde sa môžete vydať sa na skvelé rybačky v Stredozemnom mori.

Záleží ako dlho si prenajmete plavidlo, v akom ročnom období a za akých poveternostných podmienok. Poldňový prenájom samozrejme zahŕňa lov na iné druhy rýb ako celodňový výlet. Sú to najma tuniaky, mečiare, ale dokonca aj žraloky. 

maxresdefault.jpg
SLEDOVANIE DELFÍNOV

Každý deň sa počas letnej sezóny vypraví katamaran na more, aby spoločne s nadšencami mohol sledovať delfíny z viacerých miest na Costa del Sol. Napríklad z prístavu Puerto Marína v Benalmádene vyplávajú lode Costasol Cruceros trikrát denne: o 10:30, o 12:30 a o 15:00. Plavba trvá približne 2 hodiny.

Cena pre dospelého: 16€. Cena pre dieťa: 9€. 

Program: Sledovanie delfínov v ich prirodzenom prostredí + možnosť kúpania sa na otvorenom mori. Nezabudnite si plavky ;-)

Costa Enterprise Group S.L.
CIF: B93246163

Agencia de Viajes

CIAN 296446-3

 

C/ Plumaria 16B

29639 Benalmádena

Málaga, España

Email: info@costatrip.sk
Tel: +34 672 323 904